مقایسه آیفون 14 پرو مکس و گلکسی S22 اولترا در تست سقوط [تماشا کنید]

0 18

با عرضه گوشی‌های جدید به ویژه نسل تازه آیفون‌ها و پرچمدارهای سامسونگ، با انتشار ویدیوهای تست مقاومت و سقوط آن‌ها روبه‌رو می‌شویم. حالا هم ویدیوی مقایسه آیفون 14 پرو مکس و گلکسی S22 اولترا در تست سقوط منتشر شده است.

کانال یوتیوب «PhoneBuff»، پرچمدارهای سامسونگ و اپل را مقابل یکدیگر قرار داده تا مشخص شود کدام یک از آن‌ها عملکرد بهتری در تست سقوط از خودشان نشان می‌دهند. در حالی که هردو دستگاه در بخش جلویی از شیشه محافظ بهره می‌برند، این شیشه در نماینده سامسونگ از نوع گوریلا گلس ویکتوس پلاس و در آیفون 14 پرو مکس، سرامیک شیلد است.

روی پنل پشتی گلکسی S22 اولترا همچنان از گوریلا گلس ویکتوس پلاس استفاده شده، اما نوع محافظ آیفون 14 پرو مکس را بطور دقیق نمی‌دانیم. با این وجود، اپل هم از گوریلا گلس بهره برده است. تفاوت‌های دیگر میان این دستگاه‌ها مربوط به جنس فریم و نمایشگر خمیده و تخت می‌شود.

تست سقوط آیفون 14 پرو مکس و گلکسی S22 اولترا

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده می‌کنید، آیفون 14 پرو مکس هنگام سقوط از پشت بیشتر از رقیبش آسیب می‌بیند. در حقیقت ترک‌ها روی پنل پشتی نماینده اپل بیشتر است و همچنین لنز دوربین هم دچار آسیب می‌شود. با این وجود، هردو دستگاه عملکردشان را حفظ می‌کنند و همچنین نمایشگرها هم سالم باقی می‌مانند.

در تست سقوط از کناره دستگاه، هردو گوشی هوشمند با خراشیدگی روبه‌رو می‌شوند که این موضوع در گلکسی S22 اولترا بیشتر به چشم می‌خورد. در ادامه نوبت به تست سقوط از جلوی دستگاه می‌رسد.

در این تست هردو گوشی هوشمند از سمت نمایشگر روی زمین سقوط می‌کنند و نمایشگر آن‌ها ترک می‌خورد. با این وجود ترک نمایشگر آیفون 14 پرو مکس محدود به یک گوشه است، در حالی که کل نمایشگر گلکسی S22 اولترا ترک می‌خورد.

اگرچه از نظر فنی برنده این مقایسه آیفون 14 پرو مکس است، اما نمایشگر این گوشی هم با وجود عملکرد بهتر نسبت به گلکسی S22 اولترا، باز هم نیاز به تعمیر دارد. در نهایت همانطور که می‌دانیم، شیشه شکننده است و هرچقدر هم روی آن محافظ وجود داشته باشد، باز هم می‌شکند. البته شاید در آینده شرکتی از شیشه نشکن برای گوشی هوشمندش استفاده کند.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.