آیرودینامیک ترین وسیله نقلیه جهان با ضریب درگ 0.175 و پیمایش 1000 کیلومتر معرفی شد

0 15

ضریب درگ پایین اهمیت بسیاری در خودروهای الکتریکی دارد، چراکه به آن‌ها اجازه می‌دهد با مسافت بیشتری را با مصرف انرژی کم‌تر طی کنند. طبق ادعای کمپانی Lightyear، خودروی برقی زیرو سولار با ضریب کشش ۰.۱۷۵ آیرودینامیک ترین وسیله نقلیه در جهان خواهد بود. لایت یر زیرو همچنین به لطف ماهیت لغزنده خود اثربخشی بالایی دارد، به طوری که باتری کوچک ۶۰ کیلووات ساعتی این خودرو در صورت شارژ کامل می‌تواند پیمودن مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را محقق سازد.

لایت یر زیرو به طور قابل‌ملاحظه‌ای آیرودینامیک تر از سایر خودروهای موجود در بازار بوده و حتی EV1‌ جنرال موتور (با ضریب کشش ۰.۱۹۵) را نیز شکست می‌دهد. البته قبلا گفته شده بود که ضریب کشش Lightyear 0 حدود ۰.۱۹ است. اما مهندسین این خودرو پس از اجرای آزمایش‌های مختلف در تونل بادی FKFS و مطابق با پروسه تست WLTP،‌ توانایی شکافت هوا توسط خودرو را تقویت کرده و ضریب کشش را به ۰.۱۷۵ رساندند.

آیرودینامیک ترین وسیله نقلیه در جهان
پنلهای خورشیدی روی کاپوت Lightyear 0

لایت یر زیرو همچنین به لطف ماهیت لغزنده خود اثربخشی بالایی دارد، به طوری که باتری کوچک ۶۰ کیلووات ساعتی این خودرو در صورت شارژ کامل می‌تواند پیمودن مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را محقق سازد. البته این محدوده پیمایشی بسته به دما و میزان نور آفتاب تغییر می‌کند.

آیرودینامیک ترین وسیله نقلیه در جهان
خودروی برقی خورشیدی لایت یر زیرو

بد نیست بدانید که لایت یر زیرو به عنوان آیرودینامیک ترین وسیله نقلیه در جهان دارای پنل‌های خورشیدی روی کاپوت و قسمت بالای بدنه خود است که امکان پیمودن مسافتی حدود ۷۰ کیلومتر را فراهم می‌آورند. طبق گفته‌های کمپانی، مالکین این خودرو سالانه می‌توانند به طور تقریبی ۶ الی ۱۱ هزار کیلومتر را بدون مصرف سوخت و تنها با استفاده از نور خورشید رانندگی کنند.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.