چگونه کدهای QR را با دوربین آیفون اسکن کنیم؟

0 5

امروزه کدهای QR به عنوان یکی از راهکارهای محبوب برای به اشتراک‌گذاری لینک‌ها، رمزهای عبور و… شناخته می‌شوند و امکان اسکن سریع و آسان آن‌ها با گوشی‌های هوشمند و اغلب تبلت‌ها وجود دارد. در مطلب پیش‌رو به نحوه استفاده از بارکد خوان آیفون پرداخته‌ایم که به شکل سیستمی در دسترس قرار دارد و نیازی به نصب ابزارهای جانبی نخواهد داشت.

پیش‌نیازهای بارکد خوان آیفون

همانطور که در ابتدا اشاره شد، بارکد خوان آیفون به صورت پیش‌فرض درون سیستم‌عامل این دستگاه قرار گرفته است؛ در نتیجه پیش‌نیاز خاصی برای استفاده از آن وجود ندارد. با این حال باید توجه کرد که این قابلیت از iOS 12 و نسخه‌های جدیدتر آن به شکل خودکار فعال شده است؛ در نتیجه اگر از iOS 11 استفاده می‌کنید، باید اقدام به فعال کردن دستی این ویژگی کنید. برای انجام چنین کاری تنها کافی است تا مراحل زیر را طی نمایید.

وارد اپلیکیشن Settings (با آیکن چرخ‌دنده) شوید.

به قسمت Camer بروید.

گزینه Scan QR codes را روی حالت فعال (سبز) قرار دهید.
اسکن کدهای QR با دوربین آیفون

برنامه دوربین آیفون قادر است به صورت خودکار اقدام به شناسایی بارکدها و کدهای QR نماید. البته چندین مسیر مختلف برای دسترسی به بارکد خوان آیفون وجود دارد که در پایین ابتدا به آسان‌ترین راه اشاره شده است.

وارد اپلیکیشن Camera روی آیفون یا آیپد خود شوید.

در صورتی که دوربین روی حالت سلفی قرار دارد، آن را روی دوربین اصلی قرار دهید.

دوربین دستگاه را به سمت کد QR مورد نظر بگیرید. توجه داشته باشید که بارکد باید در وسط صفحه قرار بگیرد و نباید در حاشیه‌ها باشد.

در صورتی که کد QR به درستی اسکن شود، یک نوتیفیکیشن در بالای صفحه همراه با پیش‌نمایش محتوای بارکد ظاهر می‌شود.

روی نوتیفیکیشن نمایش داده شده، بزنید تا به صفحه یا اپلیکیشن مرتبط با کد QR منتقل شوید.
سوالات متداول

آسان‌ترین راه برای اسکن کدهای QR با آیفون چیست؟ در صورتی که از iOS 12 به بعد استفاده می‌کنید، تنها کافی است تا وارد برنامه دوربین دستگاه شوید و لنز آن را به سمت بارکد مورد نظر بگیرید تا به شکل خودکار اسکن شود. آیا نیازی به فعال کردن دستی بارکد خوان آیفون و آیپد وجود دارد؟ در iOS 12 و iPadOS 12 یا نسخه‌های جدیدتر این سیستم‌عامل‌ها، قابلیت اسکن خودکار کدهای QR به صورت پیش‌فرض فعال است؛ اما در نسخه‌های قدیمی‌تر باید آن را به شکل دستی در قسمت تنظیمات دستگاه فعال نمود. آیا برای اسکن کدهای QR در آیفون و آیپد به برنامه جانبی نیاز است؟ خیر؛ برنامه دوربین پیش‌فرض آیفون و آیپد می‌تواند به صورت خودکار اقدام به شناسایی کدهای QR در حالت Photo کند.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.