گوگل: 60 درصد مطالب اینترنت، تکراری هستند

0 4

در جریان رویداد آنلاین Google Search Central در سنگاپور، «گری ایلیز»، تحلیلگر گوگل اعلام کرد حدود 60 درصد محتوای موجود در اینترنت تکراری است.

وی از عبارت داپلیکیت (Duplicate) به مفهوم تکراری بودن، برای چنین محتواهایی در اینترنت استفاده کرده است و می‌گوید محتوای تکراری عموماً به بلوک‌های محتوایی در داخل یا در بین دامنه‌ها اشاره دارد که دقیقاً با محتوای دیگری مشابهت دارند.

دسترسی به بسیاری از داده‌های موجود در فضای اینترنت، برای کاربران رایگان است. یکی از تحلیلگران گوگل می‌گوید حجم محتواهای تکراری در اینترنت، زیاد است.

این تحلیلگر گوگل در ادامه رویداد آنلاین به این موضوع اشاره کرد که وب‌سایت‌ها باید از انتشار چنین محتواهای تکراری یا داپلیکیت جلوگیری کنند. انجام چنین کاری به سئوی بهتر محتوا یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) کمک می‌کند. با تولید محتوای منحصربه‌فرد، وضعیت وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجو بهتر می‌شود.

گوگل ویژگی «AP ARCHIV» را از طریق گوگل پلی منتشر کرد

گوگل پیش‌تر تأیید کرده بود که روی ابزاری کار می‌کند که به کاربران سیستم‌عامل اندروید اجازه می‌دهد بتوانند برخی از برنامه‌ها را آرشیو کنند. انجام چنین کاری باعث می‌شود تا کاربران فضای بیشتری در حافظه دستگاه خود در اختیار داشته باشند.

به گفته گوگل، با انجام چنین کاری حدود 60 درصد حافظه اشغال‌شده دستگاه به‌ سادگی آزاد می‌شود و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا بتوانند از آن استفاده کنند. هنگامی که کاربران برنامه‌ای را آرشیو می‌کنند، تمام اطلاعات آن در برنامه باقی می‌ماند، ولی وقتی اپلیکیشن در قسمت آرشیو قرار می‌گیرد، فضای اشغال‌شده در دستگاه کاهش پیدا می‌کند.

پلی استور اخیراً بروزرسانی جدید نسخه ۳۳.۴ را منتشر کرده است. این آپدیت ویژگی «آرشیو برنامه» یا AP ARCHIV را ارائه می‌دهد. وقتی کاربران اپلیکیشنی را آرشیو می‌کنند، آیکون آن از صفحه دستگاه حذف نمی‌شود، ولی نمادی روی آن قرار می‌گیرد که نشان می‌دهد برنامه آرشیو شده است.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.