دایرکت دبیت «بازار» از مرز 10 هزار تراکنش روزانه گذشت

0 1

تعداد تراکنش‌های دایرکت دبیت یا همان سرویس پرداخت مستقیم فروشگاه اندرویدی بازار از مرز 10هزار تراکنش در روز گذشت. این آمار یک رکورد در صنعت پرداخت کشور به حساب می‌آید.

«بهزاد معماری»، مدیر ارشد اجرایی بخش پرداخت بازار، این اتفاق را نویدبخش شکل‌گیری فرهنگ استفاده از یک سرویس جدید در بین کاربران ایرانی دانست و گفت: «در حال حاضر نزدیک به 250 هزار کاربر، سرویس پرداخت مستقیم را در بازار فعال کرده‌اند.»

او افزایش سهولت کاربران و همچنین افزایش درصد موفقیت فرآیند پرداخت را از مهم‌ترین مزیت‌های این سرویس جدید عنوان کرد. به گفته معماری، این شرکت در حال حاضر بیشترین قرارداد فعال پرداخت مستقیم و همچنین بیشترین تراکنش روزانه این سرویس را در کشور در اختیار دارد.

لزوم همکاری بهتر بانک‌ها در زمینه دایرکت دبیت

«کارن بازغی»، مدیر توسعه کسب و کار پرداخت بازار با بیان اینکه پیشرفت زیرساخت‌های بانکی به توسعه صنعت پرداخت کمک می‌کند، اظهار داشت:

«اگر بانک‌ها در ارائه سرویس با کیفیت همکاری لازم را داشتند، هم‌اکنون شاهد آمارهای چند برابری در سرویس پرداخت مستقیم بودیم. در حال حاضر بانک ملت با سهم 70درصدی پیشرو ارائه این سرویس در کشور است، بانک‌هایی همچون ملی، تجارت و کشاورزی به تازگی به این سرویس اضافه شده‌اند و بانک‌های بزرگی همچون صادرات، سپه و پاسارگاد هنوز امکانات فنی پرداخت مستقیم را ارائه نکرده‌اند و هیچ سهمی از تراکنش‌های این سرویس ندارند.»

او اما امیدوار است با توجه هرچه بیشتر بانک‌ها به راهکار نوپای پرداخت مستقیم، در آینده‌ای نزدیک شاهد تحول در روش‌های پرداخت کاربران باشیم. موضوعی که به اعتقاد بازغی مسیر درآمدی جدید برای بانک‌ها از محل کارمزد تراکنش‌های پرداخت مستقیم ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است بازار با اشاره به تمرکز خدمات خود بر ارائه راهکارهای جدید پرداختی به مشتریان و توسعه‌دهندگان، اعلام کرده است که به زودی سرویس پرداخت مستقیم را به وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خارج از فروشگاه اندرویدی بازار نیز عرضه خواهد کرد.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.