شرایط عرضه ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ در بورس؛ نبرد دلالان و بورس کالا!

0 7

ایران‌خودرو اعلام کرد که دوشنبه ۳۰ آبان‌ماه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ دستی سفید را در بورس کالا عرضه خواهد کرد. این خودرو دارای فرمان برقی و رنگ سفید است. در خصوص شرایط ثبت‌نام برای این خودرو گفته می‌شود که هر کد ملی (حقیقی) مجاز به ثبت سفارش روی یک دستگاه ۲۰۷ دستی سفید‌رنگ است. همچنین خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شده‌اند، امکان ثبت سفارش ندارند. حال باید دید که دلالان اجازه می‌دهند تا این خودروی پرسود، با قیمتی کمتر از قیمت فعلی بازار به دست مصرف‌کننده نهایی برسد و یا عرضه خودرو در بورس کالا نیز مانند سایر طرح‌ها به بستری برای عرض اندام واسطه‌گران بدل خواهد شد؟

ایران‌خودرو اعلام کرده است که در عرضه ۳۰ آبان‌ماه در بورس کالا قیمت ۲۰۷ دستی سفید‌رنگ در حالت پایه ۱۸۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود. همچنین زمان تحویل این خودروها ۳۰ بهمن‌ماه بوده و ۳ ماه طول خواهد کشید.

پس از کشف قیمت، خریداران می‌بایست ۱۳ درصد مالیات و عوارض را بر‌اساس قیمت بورسی به علاوه ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان بابت بیمه و شماره‌گذاری در وب‌سایت ایران خودرو پرداخت کنند.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید هم‌زمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس)، با مراجعه به آدرس وب‌سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو (esale.ikco.ir)، به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع‌رسانی می‌شود، اقدام کنند.

همچنین انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز و شرکت بیمه‌گر مورد‌نظر در سایت، قبل از واریز وجه الزامی خواهد بود.

درصورت عدم واریز هزینه‌های مربوطه، حداکثر تا پنج روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تأخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی، زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

گفته می‌شود حداقل درصد عرضه در بورس کالا ۱۰۰ درصد تولید سالانه (پس از کسر فروش خارج از بورس کالا شامل طرح ویژه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و طرح جایگزینی خودروهای فرسوده) معادل ۵۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تعیین شده است.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.