سفر در زمان با ابزار هوش مصنوعی AI Time Machine؛ عکس‌تان را در دوره‌های تاریخی مختلف ببینید

0 1

ابزار جدیدی به نام AI Time Machine به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از تصاویر خود، چهره‌شان را به ده‌ها یا صدها سال قبل ببرند. این ابزار با کمک هوش مصنوعی کار می‌کند و محصول شرکت MyHeritage است که قبلاً ابزار زنده‌کردن تصاویر افراد در گذشته را عرضه کرده بود.

وب‌سایت MyHeritage در خبری اعلام کرد که با استفاده از مدل تولید تصاویر Stable Diffusion از شرکت Astria می‌تواند این عکس‌های سبک قدیمی را تولید کند. AI Time Machine در حال حاضر روی دسکتاپ و در مرورگرهای وب در دسترس است و می‌توانید از این لینک به‌صورت رایگان آن را امتحان کنید.

برای انجام این کار کافی است 10 تا 25 تصویر را از زاویه‌های مختلف چهره خود آپلود کنید. سپس هوش مصنوعی صورت شما را روی سر افرادی با شکل و شمایل دوره‌های مختلف تاریخی قرار می‌دهد. بنابراین با کمک این ابزار می‌توانید خودتان را در قالب یک جنگجوی یونانی، فرعونی در مصر، بانویی در دوره ویکتوریایی یا وایکینگی در اسکاندیناوی ببینید. این تصاویر در پایان کار قابل دانلود و اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی هستند.

با هوش مصنوعی تصاویر خود را به سفر زمان ببرید

البته این تصاویر واترمارک خواهند داشت تا از تصاویر واقعی افراد متمایز باشند. شرکت MyHeritage می‌گوید آنها متعهد به استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی هستند و به همین دلیل، این واترمارک را به تصاویر اضافه می‌کنند. افزون بر این، MyHeritage از شما می‌خواهد که اگر از تصاویر دیگران در این ابزار استفاده می‌کنید، در این زمینه هم عملکرد مسئولانه‌ای داشته باشید.

«گیلاد جافت»، بنیان‌گذار و مدیرعامل MyHeritage می‌گوید: «ما در MyHeritage دائماً در حال توسعه روش‌های جدید برای متصل‌کردن افراد به تاریخچه خانوادگی آنها هستیم. در طول سال‌های اخیر امکانات زیادی را عرضه کرده‌ایم که با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر قدیمی را زنده می‌کنند. AI Time Machine شکل دیگری از همین رویکرد است و شما را به سفر در گذشته و دیدن خودتان در قالب یکی از اجداد احتمالی شما دعوت می‌کند.»

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.