چگونه پست‌های اینستاگرام را زمان‌بندی کنیم؟

0 8

اینستاگرام در طی هفته‌های اخیر مشغول آزمایش کردن یک قابلیت جدید برای زمان‌بندی انتشار پست‌ها در آینده بوده است. اکنون ویژگی گفته شده به صورت گسترده‌تری در اختیار کاربران این پلتفرم قرار گرفته است و علاقه‌مندان می‌توانند از آن برای به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوهای خود در زمان دلخواه استفاده نمایند. در مطلب پیش‌رو با نحوه زمانبندی پست های اینستاگرام با دیجیاتو همراه باشید.

زمانبندی پست های اینستاگرام

قابلیت زمان‌بندی عکس‌ها و ویدیوها در اینستاگرام چندان پدیده جدیدی نیست و در گذشته سرویس‌های مدیریت اکانت، چنین ویژگی را برای کاربران خود ارائه می‌کردند. اما چنین سرویس‌هایی معمولاً برای استفاده‌های تجاری و غیرشخصی درنظر گرفته شده بودند و بهره‌مندی از امکانات آنها نیازمند پرداخت هزینه بود. همین مسئله موجب می‌شد تا کاربران عادی نتوانند از امکان زمان‌بندی پست‌های اینستاگرام استفاده کنند.

جعبه ابزار: 15 اپلیکیشن برتر برای ساخت استوری‌های جذاب در اینستاگرامبا بهترین ربات‌ها برای افزایش خودکار دنبال کنندگان صفحات اینستاگرام آشنا شویداکنون به لطف انتشار آپدیت جدید برای اپلیکیشن موبایل اینستاگرام و اضافه شدن ویژگی زمان‌بندی پست‌ها به صورت داخلی در آن، دیگر نیازی به استفاده از سرویس‌ها و برنامه‌های جانبی نخواهد بود و کاربران قادر هستند به شکل مستقیم تاریخ انتشار پست‌های خود را تعریف کنند. در پایین به مراحل مورد نیاز برای انجام این کار اشاره شده است.

برای شروع، اپلیکیشن اینستاگرام را در موبایل یا تبلت خود به آخرین نسخه آپدیت کنید.وارد برنامه اینستاگرام شوید و روی آیکن ساخت پست جدید بزنید. در ادامه پست مورد نظر را ایجاد کرده و ویرایش‌های لازم (مثل نوشتن کپشن و…) را بر روی آن صورت دهید.با رسیدن به صفحه New Post، گزینه Advanced Settings (آخرین گزینه در لیست) را انتخاب نمایید.بعد از ورود به صفحه Advanced Settings گزینه Schedule this post را در پایین عنوان Schedule پیدا کرده و کلید قرار گرفته در مقابل آن را روی حالت روشن قرار دهید.پس از فعال کردن گزینه گفته شده، پنجره‌ای تحت عنوان Schedule در پایین صفحه باز خواهد شد که در آن می‌توانید تاریخ و زمان مورد نظر برای انتشار پست را تعریف کنید.در نهایت برای اتمام کار روی کلید Done بزنید تا پست مورد نظر برای تاریخ و زمان انتخاب شده، زمان‌بندی شود.جهت دسترسی به پست‌ها و ریلزهای زمان‌بندی شده می‌توانید روی تصویر پروفایل خود بزنید و سپس از منوی همبرگری گوشه بالایی صفحه، گزینه Scheduled Content را انتخاب کنید.

نکات مرتبط با زمان‌بندی عکس‌ها و ویدیوها در اینستاگرام

هنگام نگارش این مطلب، قابلیت زمانبندی پست های اینستاگرام تنها در دسترس افراد دارای Professional Accounts قرار دارد؛ اگرچه با مراجعه به قسمت تنظیمات می‌توانید به راحتی این گزینه را فعال کنید. به این منظور می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

وارد اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی یا تبلت خود شوید و سپس روی تصویر پروفایل خود در گوشه پایینی صفحه کلیک کنید.در ادامه روی آیکن همبرگری (سه خط موازی) در گوشه بالایی صفحه پروفایل بزنید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.در صفحه تنظیمات به قسمت Account مراجعه کرده و به پایین اسکرول کنید. در نزدیکی انتهای صفحه روی گزینه Switch to Professional Account بزنید.بعد از خواندن موارد نمایش داده شده و انتخاب حوزه فعالیت خود، روی کلید Done بزنید.توجه داشته باشید که پس از تغییر حساب کاربری به حالت Professional Account، اکانت شما از حالت پرایوت خارج می‌شود و سایر افراد می‌توانند محتوای به اشتراک گذاشته شده در صفحه شما را مشاهده کنند. همچنین تمامی درخواست‌های دنبال کردن به شکل خودکار مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

شایان ذکر است که فعلاً می‌توان پست‌ها و ویدیوها را تنها برای ۷۵ روز آتی زمان‌بندی کرد؛ اما احتمال دارد اینستاگرام در آینده اقدام به تغییر مقدار گفته شده نماید.

پرسش‌های متداول

آیا امکان زمانبندی پست های اینستاگرام وجود دارد؟ بله؛ با انتخاب گزینه Schedule this post در هنگام نگارش یک پست، می‌توانید اقدام به زمانبندی آن کنید. آیا تمامی کاربران به قابلیت زمانبندی پست های اینستاگرام دسترسی دارند؟ بله؛ اما برای بهره‌مندی از این قابلیت باید حتما حساب کاربری خود را روی حالت Professional Account قرار داده باشید. امکان زمانبندی پست های اینستاگرام تا چند روز بعد وجود دارد؟ فعلاً حداکثر زمان درنظرگرفته شده برای زمانبندی پست های اینستاگرام ۷۵ روز است؛ اما احتمال دارد این مقدار در آینده تغییر کند. چگونه به پست‌های زمان‌بندی شده در اینستاگرام دسترسی داشته باشیم؟ از صفحه پروفایل روی منوی همبرگری بزنید و سپس گزینه Scheduled Content را انتخاب کنید. 

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.