تاریخ عرضه رسمی کراس اوور ریرا ایران خودرو مشخص شد

0 4

مدیرعامل ایران‌خودرو ضمن حضور در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر ساری استان مازندران، به عرضه ریرا از تابستان سال ۱۴۰۲ اشاره کرد. به گفته وی، زمان توسعه این کراس اوور جذاب به ۱۸ ماه تقلیل یافته و از ابتدای تابستان سال آینده می‌توان منتظر مشاهده ریرا در خیابان‌های کشور باشیم.

ریرا یا همان پروژه K125 نخستین کراس اوور ملی ایران‌خودرو به حساب می‌آید که اوایل تابستان سال جاری به‌طور رسمی رونمایی شد. این خودرو بر‌اساس پلتفرم بومی‌شده PF1 یعنی IKP1 ساخته شده و در دسته کراس اوور‌های کوچک قرار می‌گیرد. ریرا (Rira) نامی مازندرانی و به معنی باران است. 

علاوه بر ریرا، پروژه هاچبک TF21 نیز طبق برنامه پیش می‌رود و قرار است پس از تولید چند نسخه اولیه برای اجرای ارزیابی‌ها و آزمایش‌های مختلف، این خودرو نیز در شهریورماه سال آینده به تولید انبوه برسد.

علاوه بر عرضه ریرا از تابستان سال ۱۴۰۲ به بازار، مدیرعامل ایران‌خودرو همچنین از صفر شدن تولید خودروهای ناقص و انتقال مستقیم محصولات به بازار خبر داد. به گفته وی، در حال حاضر هیچ خودروی ناقصی در کارخانه‌های ایران‌خودرو ساخته نمی‌شود.

نسخه اصلی پژو 2008 که ریرا بر مبنای آن طراحی شده استاین در حالی است که بحران خودروهای دپو‌شده در پارکینگ شرکت در سال‌های گذشته، زیان مالی گزافی را به همراه داشته و حالا با رفع مشکل تولید خودروهای ناقص و ارتقای کیفیت محصولات، ایران‌خودرو توانسته است حدود هفت هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی کند. 

با توجه به اظهارات اخیر مدیرعامل ایران‌خودرو، این خودروساز داخلی از بودجه ۳۰ هزار میلیارد دلاری برای طرح‌های توسعه‌ای برخوردار است که در شرایط فعلی، رقم قابل‌توجهی در صنعت خودروسازی به حساب می‌آید. ایران‌خودرو قصد دارد با همکاری رقیب قدیمی خود، یعنی سایپا، یک پایگاه علمی را جهت بررسی محصولات دو شرکت در استان مازندران احداث کند. اگر همه‌چیز طبق برنامه‌ پیش برود، احداث این پایگاه مشترک بدون شک تأثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت صنعت خودروسازی منطقه خواهد داشت.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.