محورهای اصلی اعتراض به سیاست‌های آمریکا در ادبیات این کشور چیست؟

0 3

دومین جلسه از ویژه برنامه «داستان و آرمان» فرهنگسرای اندیشه با موضوع جریان‌های مخالف ادبی درون آمریکا و درونمایه رمان‌های ضدآمریکایی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  ویژه برنامه «داستان و آرمان»، بازخوانی ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب و جریان‌شناسی این شاخه مهم و تاثیرگذار از فرهنگ کشورمان است که به همت فرهنگسرای اندیشه، با مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با حضور اندیشمندان و اهالی قلم برگزار می‌شود. 

پس از تاکید رهبر انقلاب مبنی بر لزوم و اهمیت جهاد تبیین، فرهنگسرای اندیشه با برگزاری این سلسله جلسات، نخستین گام برای انجام این ماموریت مهم را برداشته و سراغ مهم‌ترین محورها در ادبیات داستانی انقلاب اسلامی رفته است. نخستین جلسه از این برنامه با موضوع پشت پرده‌های تطهیر خاندان پهلوی برگزار شد. 

دومین جلسه از این ویژه برنامه به واکاوی رمان‌های «ضد آمریکایی» می‌پردازد و در آن ۲ چهره شناخته‌شده عرصه ادبیات و قلم حضور خواهند داشت. محمد قاسمی پور و محمدعلی شفیعی ضمن گفت‌وگو درباره ماهیت جریان‌های مخالف ادبی درون آمریکا، درونمایه اصلی رمان‌های ضدآمریکایی را واکاوی خواهند کرد. 

برنامه «داستان و آرمان»

همچنین محورهای اصلی اعتراض به سیاست‌های آمریکا در ادبیات این کشور و رمان‌نویسان شاخص مخالف با آمریکا معرفی خواهند شد. علاوه براین، ریشه‌های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی شکل‌گیری رمان‌های ضدآمریکایی مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

براساس این گزارش، این جلسه در روز ۵ اردیبهشت از ساعت ۱۶، مصادف با سالروز شکست تاریخی نیروهای آمریکایی در طبس برگزار می‌شود و اجرای آن را محمدحسن شاهنگی برعهده خواهد داشت. 

ورود برای عموم علاقه‌مندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است. هم‌چنین مخاطبانی که قصد دارند به صورت آنلاین در این جلسه شرکت کنند می‌توانند از طریق لینک https://online.shahramookht.ir/ch/dastan وارد شوند.

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.