سید سعید سیدزاده: امیدوارم تمهیداتی اندیشیده شود تا انرژی هنرمندان ما برای کشور خودمان هزینه شود نه دشمنان!

0 3

سید سعید سیدزاده معتقد است که هنرمندان آنطور که باید از پتانسیل خود در جهت حفظ ارزش‌های انقلاب کاری انجام نداده‌اند و مسئولان می‌توانند با تمهیدات جدی فضایی را مهیا کنند که انرژی هنرمندان برای کشور خودمان هزینه شود.

سید سعید سیدزاده تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: در ماه مهمانی حضرت حق افطار در محضر ریاست جمهوری برای من سعادت بزرگی بود. در این مراسم یکی از سخنرانان به درستی اشاره کرد که 8 سال منتظر بودیم تا آقای رئیسی در مسند ریاست جمهوری قرار بگیرند و خوشبختانه امروز این اتفاق مهم رخ داده است.

سیدزاده در ادامه اظهاراتش گفت: در جلسه افطاری ریاست جمهوری صحبت‌های خوبی مطرح شد و همکاران و دیگر هنرمندان صحبت‌های خوبی داشتند و مسائل خود را مطرح کردند ولی فکر می‌کنم صحبت‌های مهم‌تری هم وجود داشت که می‌شد در این جلسه مطرح شود و اشاره‌ای به آن‌ها نشد. آقای رئیسی با بزرگواری شنونده صحبت‌های هنرمندان بودند ولی من انتظار داشتم کمی هم شنونده انتظارات و صحبت‌های رئیس جمهور باشیم و بدانیم که او چه انتظاری از جامعه هنر دارد. جامعه فرهنگی قاعدتاً جامعه فرهیخته است و یک گام از عوام جامعه می‌تواند جلوتر باشد و به همین دلیل بضاعتش برای یاری رساندن به نظام جمهوری اسلامی بیشتر است. من از جامعه هنری گلایه دارم که به جای توجه به اینکه امروز جامعه ما و انقلاب اسلامی چه نیازهایی دارد بیش از هر چیز به این توجه دارد که جمهوری اسلامی توقعات او را برآورده کند.

وی افزود: ما فرزندان انقلاب هستیم و سوالم از هنرمندان هم نسل خودم این است که ما برای این انقلاب چه کرده‌ایم؟ اگر این انقلاب نبود ارزش‌های بسیاری در کشورمان نابود شده بود و ما برای حفظ این ارزش‌ها چه کاری انجام داده‌ایم؟ به اعتقاد من جامعه هنر آنطور که باید برای انقلاب دلسوزی کند، دغدغه‌مند و دلسوز نبوده و کارهایی که انجام شده کمتر از حد بضاعت بوده است. انتظارم این است که مدیران عرصه فرهنگ تدارکی ببینند و راهی باز کنند تا جامعه فرهنگی و هنری ما بر سفره کشور خودمان بنشینند و چشم‌داشتی به دیگر کشورها نداشته باشند و به نوعی در خدمت مردم و جامعه خودمان باشند.

این تهیه‌کننده در ادامه اظهاراتش تأکید کرد: متأسفانه در جلسه افطاری ریاست جمهوری در حالی که رئیس جمهور در کمال صمیمیت و صداقت برای پذیرایی از هنرمندان در افطار سفره گسترده بودند مباحثی از سوی یکی از همکاران مطرح شد  و حرف‌هایی زده شد که جای تأسف داشت در حالیکه اگر انقلاب اسلامی نبود قطعاً او هم هیچ نبود و من فکر می‌کنم برخی حرف‌ها مشخصاً از آن طرف آب می‌آید و رنگ و بوی دیگری دارد. ما نمونه‌های اینچنین داشته‌ایم و هنرمندی هم بوده که در زمان همکاری در تلویزیون فردی معتقد به نظام و در واقع ذوب در ولایت بود اما به محض رفتن فرزندش به آمریکا برای خوش‌آمد آن‌ها رنگ عوض کرد. اگر ما به دنبال عاقبت به خیری هستیم باید اینگونه رفتارها را از خود دور کنیم و به نظر من بسیاری از دوستان پایشان لغزیده است و در کنار انقلاب اسلامی نیستند.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «پنالتی» در پایان گفت: من معتقدم که تا لحظه آخر که پلک می‌زنیم باید از خودمان مراقب کنیم که پایمان نلغزد. من همیشه دعا می‌کنم که خدایا ما را عاقبت به خیر کن و می‌دانم که اگر ما امروز جایگاهی داریم به دلیل ریخته شدن خون پاک شهدا است. امیدوارم مسئولان به گونه‌ای رفتار کنند که انرژی هنرمندان ما خرج نیازمندی‌های جامعه خودمان شود و با تصمیمات و رفتارهای اشتباه در خدمت دشمن قرار نگیرد. امیدوارم فرهنگ و هنر و همچنین اقتصاد ما به زودی در شرایط خوب و آبرومندی قرار بگیرد.

انتهای پیام //

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.