تحریم آمریکا و همکاری‌های نفتی ایران و ونزوئلا در مستند «نفت وخون»

0 7

شبکه پرس تی‌وی با پخش مستند «نفت و خون»(Oil and Blood) نگاهی دارد به روابط تاریخی ایران و ونزوئلا و نزدیکی دو کشور پس از اعمال تحریم های آمریکا علیه این دو کشور را زیر ذره بین می برد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  مستند ۵۰ دقیقه‌ای «نفت و خون» ضمن بررسی تاریخچه آغاز روابط میان ایران و ونزوئلا، سطح روابط و نزدیکی دو کشور را در سال‌های اخیر و به خصوص پس از اعمال تحریم‌های آمریکا مورد بررسی قرار می‌دهد.

 این مستند به کارگردانی مصطفی شوقی با اشاره به تحت سلطه بودن ایران و ونزوئلا در گذشته، وقوع انقلاب در هر دو کشور را باعث استقلال و آزادی سیاسی و اقتصادی این کشورها عنوان می‌کند.

 مستند «نفت و خون» در ادامه بر کمک‌های متقابل دو کشور در زمان تحریم صنعت نفت و پالایشگاه های ایران و ونزوئلا از سوی دولت آمریکا تمرکز می‌کند و برخی از این کمک‌ها از جمله ورود بنزین ونزوئلا در سال ۲۰۰۸ به ایران پس از تحریم پالایشگاه‌های کشور و ارسال ۵ نفتکش حامل بنزین ایران به ونزوئلا در یکی دو سال اخیر را مثال می‌آورد.

مهدی مطهر تهیه کننده «نفت و خون» است و این مستند ۳ قسمتی در سه روز متوالی از فردا دوشنبه ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۱:۰۰ و بامداد روز بعد ساعت ۰۱:۰۰ پخش می شود.

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.