لغو ممنوعیت توییتر در نیجریه به شرط تاسیس دفتر نمایندگی

0 0

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد یک مقام ارشد دولت نیجریه اعلام کرد از نیمه شب گذشته ممنوعیت بر توئیتر لغو شده است. این در حالی است که شبکه اجتماعی مذکور توافق کرده دفتری در این کشور راه اندازی کند.

لغو ممنوعیت توییتر در نیجریه به شرط تاسیس دفتر نمایندگی

پس از آنکه توئیتر یک پست محمدو بوهاری رئیس جمهور نیجریه را حذف کرد، دولت این کشور در ۴ ژوئن۲۰۲۱ میلادی شبکه اجتماعی را تعلیق کرد. بوهاری در این پست تهدید کرده بود جدایی طلبان منطقه ای را تنبیه می کند.

پس از تعلیق پلتفرم از سوی دولت، شرکت های مخابراتی نیز دسترسی کاربران به آن را مسدود کردند. کاشیفو اینوا عبدالهی(Kashifu Inuwa Abdullahi) مدیرعامل آژانس ملی توسعه اطلاعات فناوری نیجریه روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد بوهاری لغو تعلیق توئیتر را تایید کرده است.

در این بیانیه آمده است: «توئیتر توافق کرده تا با احترام به قوانین نیجریه، فرهنگ و تاریخچه ما عمل کند. درهمین راستا شبکه اجتماعی با دولت فدرال نیجریه و طیف وسیع صنعت همکاری می کند تا دستورالعملی مطابق با بهترین شیوه‌های جهانی که تقریباً در همه کشورهای توسعه‌یافته قابل اجرا است، ایجاد کند.»

بنابراین دولت تعلیق عملیات توئیتر در نیجریه را از نیمه شب ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی لغو می کند. به گفته عبداللهی که مدیر یک کمیته مشترک از مقامات توئیتر و نیجریه نیز است، شرکت آمریکایی توافق کرده تا نماینده ای در این کشور جهت همکاری با مقامات کشور مشخص و از قوانین مالیات محلی پیروی کند.

علاوه بر این موارد شایان ذکر است که در متن هشداری که توییتر به انتخاب کاربران روی تصاویر و ویدیوهای منتشر شده آنها قرار می‌دهد آمده است که:« نویسنده این توییت این توییت را به عنوان نمایش محتوای حساس نشانه گذاری کرده است.» جالب است بدانید که این تست تنها یک هفته پس از آن که این کمپانی به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوهای خصوصی افراد بدون رضایت آنها را ممنوع کرد به اجرا در آمد.

این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد که به راحتی آن دسته از مخاطبان خود که از تماشا یا مواجهه با محتوایی حساس آزار می‌بینند را با هشداری بسیار ساده از آسیب دور نگه دارند.

منبع مدیاتی
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.