شواهدی از قابلیت سانسور در گوشی‌های شیائومی یافت نشد

0 1

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد دیده بان امنیت سایبری فدرال آلمان (BSI) اعلام کرد هیچ شواهدی از قابلیتهای سانسور در تلفنهای همراه تولید شرکت شیائومی چین نیافته است.

شواهدی از قابلیت سانسور در گوشی‌های شیائومی یافت نشد

سازمان امنیت سایبری دولتی لیتوانی سپتامبر گذشته اعلام کرده بود که تلفنهای شیائومی یک قابلیت داخلی برای شناسایی و سانسور واژه هایی نظیر “تبت را آزاد کنید”، “زنده باد استقلال تایوان” یا “جنبش دموکراسی” دارند.

در گزارش مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی آمده بود تلفن شیائومی اطلاعات گوشی را به صورت رمزنگاری شده به سروری در سنگاپور ارسال می کند که برخلاف مقررات دیتای اروپایی است. سخنگوی شیائومی در واکنش به این اتهام اعلام کرده بود این شرکت به مقررات حفاظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا پایبند است.

بر اساس گزارش رویترز، دیده بان امنیت سایبری فدرال آلمان پس از مطرح شدن این اتهامات، تحقیقاتی را آغاز کرد که چندین ماه زمان برد. سخنگوی این نهاد اعلام کرد دیده بان امنیت سایبری فدرال آلمان نتوانسته است موارد غیرمعمولی پیدا کند که نیازمند تحقیقات یا تدابیر دیگر باشد.

این در حالی است که مدتی قبل اسناد و اطلاعاتی که از دفاتر شیائومی و اوپو در حداقل 11 مرکز در کشور هند به دست آمده همچنان تحت بررسی مقامات قرار دارد، بنابراین مشخص نیست که آینده این پرونده چه خواهد شد و چه اتهامات دیگری علیه این دو شرکت مطرح می‌شود.

این سرکشی‌ها و نظارت‌ها در بیش از 25 شهر در سراسر هند از جمله دهلی، بمبئی، چنای، بنگلور، کلکته و گواهاتی انجام شد. اگرچه دولت به طور رسمی مسئله خاصی را گزارش و اعلام نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد دولت برخی از این شرکت‌های چینی را از نزدیک زیر نظر داشت و به نظر می‌رسید که تراکنش‌های مالی آنها تحت نظارت بوده است.

پیش از این، طبق گزارش‌ها، دولت اخطاریه‌هایی را برای شرکت‌های چینی گوشی‌های هوشمند ارسال کرده بود و از جزئیات اطلاعات و اجزای مورد استفاده در دستگاه‌ها خواسته بود. طبق گزارشات شرکت های مورد بحث Vivo، Oppo، Xiaomi و OnePlus هستند که روی هم بیش از نیمی از بازار گوشی های هوشمند هند را به خود اختصاص داده‌اند.

یکی از این شرکت‌ها با انجام پرداخت‌هایی از طریق مالک خود هزینه‌هایش را افزایش داد تا سود مشمول مالیات خود را کاهش دهد. افزون بر این، اداره مالیات هند در حال بررسی اتهام این شرکت‌ها مبنی بر استقراض ساختگی 671 میلیون دلاری است. یکی از این شرکت‌ها از خدمات مالی یک شرکت هندی استفاده کرده اما تعهدات مالیاتی خود را انجام نداده است. این تعهدات چیزی حدود 40 میلیون دلار اعلام شده است.

شیائومی و اوپو هر دو بیانیه‌هایی را منتشر کردند و گفتند که به طور کامل با مقامات و دولت هند همکاری می‌کنند که قطعا در صورت ادامه همکاری با سخت‌گیری‌های بسیار بیشتری نسبت به گذشته روبرو می‌شوند و فرصتی برای خطای مجدد نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

منبع مدیاتی
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.