دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین انتخاب شد

0 1

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، «سید مجتبی ابطحی» با حکم قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان چهارمین دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین انتخاب شد؛ پیش از وی امیرعبداللهیان دستیار سابق رئیس مجلس و وزیر کنونی خارجه، عهده‌دار دبیرکلی این کنفرانس بود.

در مراسم معارفه دبیرکل جدید کنفرانس انتفاضه فلسطین امروز(شنبه 25 دی‌ماه) با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه، برخی نهادها و سازمان‌های مردم نهاد توسط سید محمدجواد شوشتری رئیس‌دفتر محمد باقر قالیباف به وی اعطا شد.

در این نشست ابتدا سید محمدجواد شوشتری رئیس‌دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قالیباف به دلیل کسالت موفق به حضور در این جلسه نشد، از زحمات امیرعبداللهیان و همکاران‌شان در دوره مدیریت قبلی این کنفرانس قدردانی کرد و برای ابطحی و همکاران او در مدیریت جدید این کنفرانس آرزوی موفقیت کرد.

شوشتری افزود: الحمدالله با توجه به سابقه ابطحی و آشنایی خوب او با فعالیت‌های دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از ابتدا، امیدواری ما برای توسعه و گسترش فعالیت‌های دبیرخانه برای حمایت از انتفاضه فلسطین بیش از پیش است.

سید مجتبی ابطحی از کارشناسان ارشد حوزه غرب آسیا در وزارت امور خارجه است که از سال 1363 فعالیت در این حوزه را با دبیری سفارت در بیروت آغاز کرد.

وی از سال 1370 با استقرار در مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو شورای عالی برگزاری اولین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مشغول فعالیت شد.

وی سپس همزمان با ظهور بیداری اسلامی در منطقه عربی و شمال آفریقا در سال 1390 به مجمع جهانی بیداری اسلامی به دبیرکلی علی‌اکبر ولایتی پیوست و مسئول کارگروه فلسطین در این مجمع شد. برگزاری شش دوره کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، بیش از 20 اجلاس جهانی بیداری اسلامی از جمله فعالیت‌های ابطحی طی این دوران بوده است.

انتهای‌پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.