حاج علی‌اکبری: غیرت دینی سپر جامعه است/برخی مشکلات در سیل اخیر نشان از مشکلات زیرساختی داشت

0 1

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نماز جمعه تهران این هفته تهران، در خطبه‌های امروز نمازجمعه، گفت: یکی از بزرگترین فضیلت های بزرگ جامعه انقلابی غیرت دینی است، موضوعی اساسی و حیاتی که در منظومه معارف قرآنی و روایی دارای جایگاه با ارزشی است و بنیاد بسیاری از فضیلت ها در اخلاق و اِعمال همین مسئله غیرت دینی است.

وی با بیان اینکه به هر میزان که ایمان مومن بیشتر شود غیرت دینی او بیشتر می شود، ادامه داد: همه آیات جهاد و حفظ حدود الهی، آیات غیرت هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه اگر غیرت دینی در جامعه آسیب ببیند ابتدا  انسان آسیب و سپس خانواده او آسیب می‌بیند، اضافه کرد: غیرت دینی سپر جامعه است و مسیر عزت و کرامت، استقلال اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در سایه غیرت دینی تقویت می شود.اگر غیرت دینی تقویت شود قطعا بنیاد خانواده تقویت می‌شود اگرچه برعکس این موضوع نیز وجود دارد.

حاج علی اکبری با بیلان اینکه با عزیزانی که در چند روز گذشته دچار سیل شده اند ابراز همدردی می‌کنیم،  عنوان کرد: امیدواریم با همت خودشان و مسئولان مشکلات این عزیزان حل شود گزارشاتی که ائمه جمعه مناطق سیل زده ارائه کرده‌اند نشان از  حضور به موقع مسئولان و گروه‌های جهادی و مردمی در این مناطق بود.

وی تصریح کرد: برخی از مشکلاتی که در سیل اخیر رخ داد نشان از مشکلات زیرساختی داشت که باید این موارد رفع شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه  دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی ماه عجیبی است و ماه غیرت دینی است، اظهار کرد: یکی از ارزشمند ترین تقوای الهی غیرت دینی است.

این خبر در حال تکمیل است….

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.