رضایی: صلح و پیشرفت بدون قدرت‌طلبی و زیاده‌خواهی آمریکا بیشتر برای جهانیان در دسترس خواهد بود

0 2

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور روز سه شنبه به وقت محلی در دیدار گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه، گفت: تاریخ انقلاب و مبارزه با امپریالیسم و استعمار در ایران و نیکاراگوئه شباهت‌ها و قرابت زیادی نسبت به هم دارد.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط که دشمنان همه توان خود را علیه ملت‌های مقاوم به کار بسته‌اند، باید در کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشیم، گفت: دشمنان ملت‌های مقاوم باید بدانند که ما همواره در کنار هم هستیم و آنها نمی‌توانند با توطئه و تحریم به اهداف خود دست پیدا کنند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با محکوم کردن اقدامات و تحریم‌های آمریکا علیه دولت و ملت نیکاراگوئه، خاطرنشان کرد: امروز دوران زورگویی، تحریم و جنگ در جهان به پایان رسیده است و باید در مجامع بین المللی علیه این توطئه و زورگویی آنان ایستادگی کنیم.

رضایی ادامه داد: مطمئنا صلح و پیشرفت منهای قدرت‌طلبی و زیاده‌خواهی آمریکا برای جهانیان عادلانه‌تر و در دسترس‌تر خواهد بود.

وی همچنین ضمن ابلاغ پیام تبریک رئیس مجلس ایران به رئیس مجلس نیکاراگوئه به خاطر انتخاب مجدد وی در این سمت، بر تلاش مسئولان ایران و نیکاراگوئه در راستای توسعه روابط اقتصادی، تجاری در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌ها در بخش نفت، انرژی و معادن تاکید کرد.

محسن رضایی , دولت سیزدهم ,

گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف دانیل اورتگا، و تجلیل از روحیه انقلابی و مقاوم دولت و ملت ایران، اظهار داشت: نقطه قوت و مشترک ملت‌های انقلابی شناخت درست دشمن و جدیت برای مقابله با زیاده‌خواهی آنان است.

رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه با تاکید بر اینکه برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران ارزش قائلیم و به آن افتخار می‌کنیم، گفت: دوستی و مودت میان دو دولت و دو‌ ملت ایران و نیکاراگوئه و ایستادگی آنها در برابر توطئه امپریالیسم آمریکا و زورگویان جهان بسیار حائز اهمیت است.

وی تاکید کردی مجلس نیکاراگوئه مانند تمام ارکان این کشور از توسعه مناسبات و همکاری‌های همه‌جانبه با ایران استقبال کرده و در مسیر گسترش بیش از پیش روابط دو کشور و دو ملت تلاش خواهد کرد.

** ایران آماده انتقال تجربیات و فناوری‌های خود در حوزه بهداشت و ‌درمان به نیکاراگوئه است

رضایی هم‌چنین روز سه شنبه به وقت محلی در دیدار با وزیر بهداشت و مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه، دولت جدید ایران مصمم به توسعه همکاری‌ها و روابط با کشورهای آمریکای لاتین بویژه نیکاراگوئه است.

وی با انتقاد از توطئه‌گری، تحمیل و اعمال فشار آمریکا علیه دولت‌ها و ملت‌های مقاوم، گفت: در این شرایط باید ایران و نیکاراگوئه در کنار یکدیگر بوده و متحد و قدرتمند علیه زیاده‌خواهی مستکبران ایستادگی کنند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به توانمندی‌های کشورمان برای توسعه همکاری‌های دانشگاهی، علمی و فناوری، اقتصاد پزشکی و داروسازی و تامین دارو ، تربیت پزشک و تجهیزات پزشکی با نیکاراگوئه بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور در این زمینه تاکید کرد.

محسن رضایی , دولت سیزدهم ,

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه، در این دیدار ضمن تشریح اقدامات و برنامه‌های تحت مدیریت خود در راستای ارائه خدمات تامین اجتماعی و بیمه به مردم این کشور، تبادل تجربیات و توسعه همکاری‌های بخش‌های مرتبط دو‌ کشور با یکدیگر را حائز اهمیت عنوان کرد.

وی همچنین خواستار افزایش تبادلات در حوزه تامین دارو و خدمات تامین اجتماعی میان دو کشور شد.

همچنین خانم آلوارز وزیر بهداشت نیکاراگوئه هم در این دیدار گزارشی جامع از فعالیت‌های وزارت بهداشت نیکاراگوئه و چگونگی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این کشور ارائه کرد.

** توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی دو کشور به نفع پیشرفت و رفاه دو‌ ملت حائز اهمیت است

محسن رضایی در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه توسعه علم و فناوری را موجب پیشرفت جامعه بشری دانست و گفت: باید علم و فناوری و صنعت با هم در آمیخته شود تا بتوانیم از آن در راستای تولید ثروت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ایران و نیکاراگوئه در مقابله با زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها توانسته‌اند موفقیت‌های بزرگی به‌دست بیاورند و استقلال سیاسی خود را حفظ کنند، خاطر نشان کرد: باید در زمینه‌های اقتصادی، علمی و فناوری هم در کنار یکدیگر باشیم و با توسعه روابط و همکاری‌های دو جانبه و بین المللی بتوانیم به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت گام برداریم.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات، توانمندی‌ها و دستاوردهای خود در زمینه‌های گوناگون علمی، فناوری و دانشگاهی به نیکاراگوئه است.

محسن رضایی , دولت سیزدهم ,

رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار که مدیران ارشد علمی، فناوری و دانشگاهی این کشور نیز حضور داشتند، با اشاره به پیشرفت‌ها و توانمندی‌های ایران در حوزه‌های گوناگون علمی و فناوری و امضای تفاهم نامه با پارک فناوری پردیس در راستای توسعه همکاری‌ها در این حوزه، خواستار گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در زمینه‌های گوناگون تبادلات علمی، فناوری، نوآوری و کارآفرینی در بخش کشاورزی، تولید بذر و صنایع و همکاری‌های دانشگاهی و تربیت دانشجو شد.

همچنین مدیران ارشد علمی، دانشگاهی و حوزه‌های فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه‌های گوناگون مرتبط با توسعه همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور پرداختند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.