جزئیات بررسی حذف ارز ترجیحی دارو با حضور مسئولان وزارت بهداشت

0 2

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جلسه اخیر کمیسیون متبوعش بیان کرد: جلسه اخیر کمیسیون تلفیق با حضور مسوولانی از وزارت بهداشت و درمان درباره حذف ارز 4200 تومانی و موضوع ارز ‌دارو برگزار شد که مسئولان در این جلسه به بیان توضیحاتی پیرامون ابعاد این موضوع پرداختند اما اعضای کمیسیون قانع نشدند.

وی با بیان اینکه  نمایندگان در این جلسه عنوان کردند که زیرساخت‌های حذف ارز دارو و نسخه نویسی الکترونیکی فراهم نیست، افزود: در نهایت با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد در جلسات بعدی کمیسیون تلفیق با حضور مسئولان مربوطه و کارشناسان مسائل و مشکلات مرتبط با حذف ارز 4200 تومانی، دارو و تجهیزات پزشکی بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: نمایندگان معتقد بودند برای حذف ارز 4200 باید تمامی جوانب لحاظ شود و زیرساخت‌ها فراهم باشد؛ نباید حذف ارز 4200 تومانی مشکلی برای مردم ایجاد کند.

زارع تصریح کرد: همچنین نمایندگان در کمیسیون تلفیق اعلام کردند منابع 40 هزار میلیارد تومانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی در سال 1401 کافی نیست؛ این بحث نیز مطرح شد که چند میلیون نفر هنوز زیر پوشش بیمه نیستند.

نماینده آباده در مجلس اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد که در جلسه بعدی نیز به بررسی موضوع واقعی کردن نرخ ارز ترجیحی پرداخته شود.

انتهای‌ پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.