داچیا ساندرو پرفروش‌ترین خودروی سال اسپانیا

0 2

به گزارش شهرآرانیوز، نمایندگی‌ها داچیا در طول این سال موفق شدند با وجود بحران‌های مختلف همچون شیوع چندباره ویروس کرونا و کمبود ریزتراشه‌ها، فروش داچیا ساندرو را در حد مطلوبی حفظ کنند.

داچیا ساندرو از سال ۲۰۱۳ تاکنون پرفروش‌ترین خودرو شخصی بازار اسپانیا بوده است و این رکورد را در طول چندسال گذشته حفظ کرده است. با این حال فروش ساندرو در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ کاهش ۱۵.۰۴ درصدی را نشان می‌دهد. سرسخت‌ترین رقیب ساندرو در طول این سال‌ها سئات لئون بوده است.

داچیا ساندرو پرفروش‌ترین خودروی سال اسپانیا

بخشی از حفظ جایگاه داچیا ساندرو به بازسازی کامل آن طی سال گذشته باز می‌گردد. در سال ۲۰۲۱ شرکت داچیا نسل سوم ساندرو را به بازار عرضه کرد که در مقایسه با دو نسل دیگر از نظر ظاهر متحول شده بود. از زمان عرضه نخستین نسل ساندرو به بازار اسپانیا در سال ۲۰۰۸، تاکنون حدود ۲۵۰ هزار مشتری اسپانیایی یکی از نسل‌های رنو ساندرو را خریداری کرده‌اند. انتخاب سه چهارم خریداران این هاچ بک رومانیایی، نسخه ساندرو استپ وی بوده است که نمونه کامل‌تری از ساندرو معمولی محسوب می‌شود. علاوه بر این، موتور گازسوز ECO-G با فناوری دوگانه‌سوز بخش بسیار مهمی از فروش را به خود اختصاص می‌دهد. این موتور به ساندرو اجازه می‌دهد تا پرفروش‌ترین خودروی گازسوز در اسپانیا باشد.  

اگرچه موفقیت ساندرو در میان مشتریان خصوصی غیرقابل انکار است، اما حقیقت این است که داچیا در بین محبوب‌ترین برند‌ها در اسپانیا جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۲۱، فروش داچیا به ۳۶۷۷۱ دستگاه رسید که ۶.۶۶ درصد کمتر از سال ۲۰۲۰ بود.

منبع: خودروبانک

منبع شهرآرا نیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.