آشنایی نوجوانان با شخصیت حضرت فاطمه (س) در «جوانه ها»

0 1

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در  برنامه جوانه های این هفته رادیو فرهنگ، زندگانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)  بررسی می شود .

در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برنامه “جوانه ها” تاریخ و نحوه شهادت حضرت فاطمه (س) بررسی می شود 

بخش “معرفی کتاب” مجله “جوانه ها” به معرفی کتاب “بانوی بهشتی در عرصه های حضور” نوشته سعید داودی اختصاص دارد 

کتاب بانوی بهشتی در عرصه های حضور از «مقدمه حضرت آیت الله مکارم شیرازی، تبارشناسی و تولد حضرت فاطمه سلام الله علیها، فاطمه زهرا سلام الله علیها در عرصه عرفان و معنویت، فاطمه زهرا سلام الله علیها در عرصه اجتماع، فاطمه زهراسلام الله علیها در عرصه کسب فضیلت ها، فاطمه زهرا سلام الله علیها در عرصه قیامت» گردآوری شده است.

بخش اول این کتاب شامل «شخصیت پدر، عظمت مادر، میلاد کوثر و اسامی معروف» است، نویسنده در بخش دوم این کتاب، موضوعات «علم و معرفت فاطمه سلام الله علیها، ایمان و یقین فاطمه سلام الله علیها، عبادت فاطمه سلام الله علیها، دعا و مناجات فاطمه سلام الله علیها، فاطمه زهرا سلام الله علیها در عرصه خانواده و فاطمه زهرا سلام الله علیها در اشعار شاعران» را مورد کنکاش قرار داده است و بخش سوم مطالبی را درباره «دردانه رسول خدا صلی الله علیه وآله، همسر نمونه، برترین مادر» است.

بخش چهارم عناوین «آموزش پرسش گران، کمک علمی به زنی مؤمن، رسیدگی به مستمندان، جهاد و مبارزه، جهاد و مبارزه در عصر رسول خدا صلی الله علیه و آله، مبارزه پس از رحلت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، فدک علم مبارزه، خطبه ای در جمع زنان انصار و شهادت مظلومانه» را در خود جای داده است.

موضوعات «فضایل حضرت زهرا سلام الله علیها در قرآن کریم، فضایل حضرت فاطمه سلام الله علیها در روایات اسلامی و فاطمه سلام الله علیها در دیدگاه صاحب نظران» در بخش پنجم دیده می شود همچنین مباحث «شکوه و عظمت در صحنه محشر، شفیعه روز جزا، آرزوی فاطمی بودن، نخستین کسی که وارد بهشت می شود و نور فاطمه سلام الله علیها در بهشت» در بخش ششم مورد بررسی قرار گرفته است و در بخش هفتم به مواردی همچون « فخر زنان، منم زهرا، صدیقه ولایت، مادر صبر وشکیبایی، غریب وطن، مهاجر غریب، آخرین راز و نیاز، مرغ پرشکسته، نگاه آخر، خاطرات تو، ناله های علی علیه السلام و شبنم امید» اشاره می شود.

گردشگری بخش  دیگری از برنامه « جوانه ها » است که این هفته به آشنایی شنوندگان  با روستای ابیانه یکی از جذاب ترین روستاهای استان اصفهان اختصاص دارد.

در بخش خوشمزه این برنامه نیز شنوندگان با طرز تهیه آش گندم آشنا می‌شوند.

در بخش “مشاهیر” برنامه جوانه ها  نیز زندگی نامه ی حضرت فاطمه ی زهرا(س) بررسی می شود.

برنامه “جوانه ها” را پنجشنبه ها به تهیه کنندگی و مشاور محتوایی مریم قاسمی  ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.