وضع قوانین سختگیرانه‌تری برای کپی‌رایت توسط دولت چین

0 0

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد چین قوانین کپی رایت در حوزه های پخش محتوا و تجارت الکترونیک را تا ۲۰۲۵ میلادی سختگیرانه تر می کند.

وضع قوانین سختگیرانه‌تری برای کپی‌رایت توسط دولت چین

چین قوانین کپی رایت مربوط به پخش محتوا، تجارت الکترونیک و رویدادهای ورزشی را تا ۲۰۲۵ میلادی ارتقا می دهد. طبق چهاردهمین برنامه ۵ ساله کپی رایت که توسط سازمان ملی کپی رایت چین ارائه شده، قوانین مذکور در صنایع و حوزه های جدید جدید ارتقا می یابد و سختگیرانه تر می شود.

براساس برنامه مذکور توسعه و به کارگیری فناوری های جدید مانند داده های کلان، هوش مصنوعی و بلاکچین قدرتمندتر می شود و حفاظت از کپی رایت در رویدادهای ورزشی، پخش محتوای زنده و پلتفرم های تجارت الکترونیک نیز ارتقا می یابد.

این در حالی است که دولت چین مدتی قبل نیز به شرکت‌های دولتی خود هشدار داد از استخراج رمزارز خارج شوند و اعلام کرد در حال بررسی وضع اقدامات تنبیهی در قالب قیمت بالاتر برق برای شرکت‌هایی است که ممنوعیت دولت را نادیده می گیرند.

در این راستا منگ وی، سخنگوی کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اعلام کرد این کمیسیون قصد دارد با استخراج بیت کوین در ابعاد صنعتی و مشارکت شرکتهای دولتی در این عرصه مقابله کند. کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین هفته گذشته جلسه ویژه‌ای برگزار کرد و مسئولیت بزرگتری بر دوش استانها و شهرداری‌ها برای تحقیقات و پاکسازی شرکتهای دولتی که در استخراج رمزارز دست دارند، گذاشت.

پکن امسال به مقابله با استخراج کنندگان بیت کوین پرداخته و آنها را مسبب همه مسائل از اتلاف انرژی گرفته تا حوادث معادن زغال سنگ معرفی کرده است. چین که تلاش می کند اهداف کربن خنثی را عملی کند، نگران تامین برق برای فصل زمستان آینده است و بر همین اساس مقابله با استخراج کنندگان رمزارز را در سپتامبر تشدید کرد و به سراغ کسانی رفت که خود را در پوشش محققان و تاسیسات ذخیره سازی دیتا پنهان می کنند تا به این فعالیت ادامه دهند. از آن زمان قیمت زغال سنگ ریزش کرده و تاثیر قیمتهای تنبیهی روی هزینه برق را مبهم‌تر کرده است.

کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی اعلام کرد چین یک مقام استان جیانگشی را به دلیل تخلفاتی از جمله حمایت از استخراج ارز مجازی اخراج کرد. شیائو یی متهم شد از قدرت خود برای معرفی و حمایت از شرکتهایی که فعالیتهای استخراج رمزارز انجام می دهند، سوءاستفاده کرده و همچنین رشوه دریافت است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیت کوین همسو با رمزارزهای دیگر پنج درصد کاهش یافت و به ۶۰۹۷۱ دلار و ۵۶ سنت رسید. اتر ۶.۸ درصد کاهش داشت.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

منبع مدیاتی
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.