خطوط هوایی آمریکا به خلبانانی که در تعطیلات پرواز کنند دستمزد 3 برابری می‌دهد

0 0

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری ان بی سی، در حالی که آب و هوای بد و شیوع سویه کرونا همچنان صنعت مسافرت هوایی جهان را هدف قرار داده و هزاران پرواز را از کریسمس لغو کرده است، شرکت هواپیمایی “یونایتد ایرلاینز” روز جمعه اعلام کرد که به خلبانانی که پروازهای اضافی انجام دهند، دستمزد سه برابری می دهد.

برایان کویگلی، یکی از مدیران اجرایی عملیات پرواز این شرکت، در یادداشتی خطاب به کارکنان نوشت که خلبانان برای پروازهای اضافی از 30 دسامبر تا 3 ژانویه، سه و نیم برابر دستمزد خود را دریافت خواهند کرد.

در این یادداشت همچنین آمده است که آنها برای پرواز اضافی بین روزهای 4 تا 29 ژانویه 3 برابر حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

 کویگلی این پیشنهاد را “مهم” خواند و گفت که این شرکت با انجمن خلبانان خطوط هوایی به توافق رسیده است تا “هر کاری که می‌توانیم برای مراقبت از مشتریان خود در این دوران چالش برانگیز انجام دهیم”.

شبکه سی ان بی سی همچنین گزارش داد که از 23 دسامبر، شرکت‌های هواپیمایی یونایتد، دلتا، آلاسکا و سایر شرکت ها روی هم رفته بیش از 10000 پرواز را لغو کرده اند.

این شرکت‌ها آب و هوای زمستان و افزایش موارد ابتلا به کرونای اومیکرون در سراسر ایالات متحده و جهان را علت لغو این پروازها دانسته‌اند.

بر اساس سایت ردیابی پروازهای فلایت اور Flightaware، در روز جمعه، نزدیک به 1600 پرواز به مقصد و از مبدا ایالات متحده لغو شد.

یکی از مقامات این شرکت گفت، در حالی که افزایش موقت دستمزد در یونایتد اعمال می شود، شرایط استراحت برای خلبانان و همچنین تعداد ساعاتی که آنها مجاز به کار هستند یکسان باقی می ماند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.