تامین نهاده های مورد نیاز برای کشاورزان چغندرکار کرمانشاهی

0 1

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی علی حسینی، مدیر عامل شرکت تحقیقات زراعی و خدمات آزمایشگاهی کارخانجات قند غرب کشور، از شرکت های زیر مجموعه شرکت قند بیستون، که در تیرماه خبر از تامین نهاده های مورد نیاز چغندرکاران خوزستانی و مناطق گرمسیر کرمانشاه داده بود، از تامین این نهاده ها برای کشاورزان کرمانشاهی خبر داد.

علی حسینی اظهار داشت:در راستای توافقات انجام شده با قند بیستون، شرکت تحقیقات زراعی غرب نسبت به سفارش خرید 6000  یونیت بذر منوژرم خارجی برای کشت بهاره چغندرقند کشاورزان کارخانه قند بیستون اقدام نموده که این بذرهای منوژرم شامل: 2000 رقم بتاسید، 1500 واحد رقم اورسلینا، 1000 واحد رقم آنتیک و 1500 واحد رقم آناکوندا می باشد.
وی افزود: ثبت سفارش این بذرها انجام شده و تا اوایل بهمن به دست کشاورزان خواهد رسید.

این در حالیست که این شرکت در راستای توافقاتش با شرکت قند بیستون جهت تهیه نهاده های کشاورزان چغندرکار طرف قرارداد با شرکت قند بیستون در مناطق گرمسیری استان و نیز استان خوزستان، اقدام به خرید، تهیه و توزیع 3700 واحد بذر منوژرم چغندر خارجی شامل : رقم های آنتک،رز گلد و لوانته و نیز 7700 لیتر سم علف کش بتانال و سلکت سوپر و حشره کش دسیس برای کشاورزان مذکور نموده بود.

مدیرعامل شرکت تحقیقات زراعی تصریح کرد: شرکت ما آماده است تا علاوه بر بذر مورد نیاز چغندرکاران کرمانشاهی، کود و سم مورد نیاز این عزیزان را تامین و توزیع نماید.

علی حسینی اظهار داشت: شرکت تحقیقات زراعی غرب جهت تولید چغندر نسبت به اجاره 17هکتار زمین زراعی برای کشت بهاره چغندرقند در منطقه سراب نیلوفر کرمانشاه اقدام نموده است که پس از آماده نمودن این مزرعه و انجام عملیات آماده سازی بهتر برای کشت چغندرقند، در اسفند ماه نسبت به کشت آن اقدام خواهد شد.

از طرفی این شرکت با توجه به قراردادهای فی مابین با شرکت قند بیستون، در زمین های زراعی قند بیستون، مبادرت به کشت 10 هکتار گندم نموده و کاشت چغندر در حریم ذکر شده را در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت تحقیقات زراعی در پایان تاکید کرد بر اساس توافق بعمل آمده با شرکت قند بیستون مقرر گردید آزمایش خاک مربوط به زمین های زراعی چغندر کاران بصورت رایگان انجام و هزینه مربوطه از سوی شرکت قند بیستون پرداخت گردد .

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.