معرفی مرحوم فرخی بزرگ‌مرد والیبال شهر باران از برنامه «اتاقی در حومه خاطرات»

0 3

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ برنامه «اتاقی در حومه خاطرات» به موضوع زندگینامه ورزشکاران و پیشکسوتان از زبان خودشان می‌پردازد.

مرحوم سیاوش فرخی از بازیکنان پیشین تیم ملی والیبال ایران در شهر رشت محله صیقلان به دنیا آمد و به جهت قامتی رعنا و کشیده به رشته والیبال روی آورد. او برای ادامه تحصیلات به تهران عزیمت و پس از کسب معرفت از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی در سازمان میراث فرهنگی تهران مشغول به کار شد.

در دوران دانشجویی سیاوش در باشگاه بوستان مهر تهران به همراه عبدالمنعم کمال و عباس تهرانی و محمود شریف زاده در رشته والیبال به تیم ملی ایران دعوت شد و با تیم ملی والیبال ایران در سومین دوره از رقابت‌های بازی‌های آسیایی توکیوی ژاپن شرکت و با پیروزی بر تیم‌های فیلیپین، هند و هنگ هنگ در فینال با تیم میزبان ژاپن رقابتی دیدنی برگزار کرد.

علیرغم برتری نسبی در آغاز با قبول شکست به کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی نائل آمد که این مدال بعد از ۵۲ سال در بازی‌های آسیایی گوانگژو چین مجددا تکرار شد.

زنده یاد فرخی پس از سال‌ها تلاش در عرصه توپ و تور و موفقیت ۵ دوره قهرمانی باشگاهی ایران همراه با تیم تهران جوان پس از رقابت‌های بین‌المللی والیبال در هندوستان برای همیشه از صحنه‌های ورزشی خداحافظی کرد.

در این برنامه که در سال ۱۳۹۱ با گویندگی مرحوم مهرداد محمدی ضبط شده است، می‌توانید شنونده خاطرات این ورزشکار باشید.

«اتاقی در حومه خاطرات» جمعه ۱۰ دی ماه از ساعت ۱۴ به مدت ۵۵ دقیقه از رادیو ورزش موج اف ام ردیف ۹۲ مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.