هیچ نیروگاهی در استان تهران از مازوت استفاده نمی‌کند

0 3

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا؛ سعید توکلی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح انتقال گاز به شهرک صنعتی خصوصی شنزار پاکدشت در جمع خبرنگاران گفت: با وجود افزایش میزان مصرف گاز در ماه‌های آبان و آذر، دو نیروگاه اصلی استان بدون محدودیت از گاز برخوردار بوده و مابقی نیروگاه‌ها نیز در صورت الزام استفاده از سوخت مایع، با همکاری شرکت پخش فراورده‌های نفتی از گازوئیل استفاده می‌کنند.

وی تأکید کرد: امسال هیچ نیروگاهی درسطح استان تهران برای تأمین انرژی و تولید برق، از سوخت مازوت استفاده نکرده است.

وی گفت: ۷۲ درصد از مصرف گاز استان تهران مربوط به مصارف خانگی و تجاری است و اگر هر مشترک فقط یک درجه از حرارت واحد خود کاسته و یا به پویش ۱۸ تا ۲۰ درجه بپیوندند، ۲۵ تا ۲۶ میلیون مترمکعب گاز به اندازه یک فاز عسلویه به ظرفیت گاز استان افزوده شده و زمستان امسال را بدون مشکل سپری خواهیم کرد.

توکلی اظهار داشت: میزان مصرف گاز آبان امسال نسبت به سال گذشته ۲۰.۰۶ درصد و میزان مصرف آذرماه ۱۰ درصد افزایش یافته، ولی با این وجود، گاز هیچ واحد مسکونی و تجاری قطع نشده و اگر قرار باشد که برای واحد‌های صنعتی محدودیتی ایجاد شود، از سوخت دوم استفاده خواهد شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر استان تهران از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک و ۲۳ هزار کیلومتر خطوط لوله و تغذیه برخوردار است که تعداد مشترکین نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: خط قرمز وزارت نفت و شرکت گاز استان تهران، جلوگیری از قطعی گاز مشترکین است که این مهم با مدیریت مصرف گاز و همراهی مردم محقق شده است.

منبع تابناک
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.