سالگرد حماسه 9 دی در قاب شبکه افق

0 0

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  فتنه سال 88 برگ مهمی از تاریخ جمهوری اسلامی است. این واقعه در عین حال که نمایانگر افرادی است که انقلاب اسلامی را فدای لجبازی و منافع خود کردند با واقعه 9 دی در همان سال‌ها نشان داد که مردم هنوز هم همچون سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی با همان قوت از انقلاب خود پشتیبانی کرده و نمی‌گذارند نااهلان آنرا به انحراف بکشند.

همین موضوعات روز 9 دی را پر اهمیت کرده و لزوم ماندگاری آن در تقویم انقلاب را دو چندان می‌کند. شبکه افق سیما نیز به همین منظور همه ساله به مناسبت سالگرد این حماسه عظیم برنامه‌‌های مختلفی تدارک می‌بیند تا بتواند سهم خود را در حد توان ادا کند.

امسال در سالگرد این حماسه مردمی سه مستند در جدول پخش برنامه‌های شبکه افق قرار گرفته که به شرح ذیل است:

زخم تازه

“زخم تازه” به تهیه کنندگی محمد مهدی صفار هرندی و کارگردانی سید محمد علی صدری‌نیا تولید شده و به روایتی از فاجعه عاشورای سال ٨٨ در دوران فتنه آن دوران می‌پردازد.

این مستند امروز(چهارشنبه) ساعت ٢٠:٠٠ و تکرار آن روز بعد ساعت ٠٢:٠٠ و ٠٧:٠٠ بر آنتن شبکه افق نقش می‌بندد.

شورش در شهر

مستند روایتی از کسانی است که عامل تحریم‌ها شدند و با دادن آدرس غلط، صنعت هسته‌ای را به خاطر برداشتن تحریم‌ها نیمه تعطیل کردند و اکنون نیز به اصرار و فریب افکار عمومی به دنبال آزادی سران و عاملان اصلی تحریم‌ها هستند.

“شورش در شهر” در گروه مستند سازی ثریا و به تهیه‌کنندگی محسن مقصودی تولید شده و قرار است فردا (پنجشنبه) ساعت 19:30 مهمان خانه مخاطبین شبکه افق باشد.

ساعت آخر

این مستند روایتی از  نحوه ترور و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است که به مسائل پیرامونی این واقعه نیز می‌پردازد.

“ساعت آخر” در مرکز رسانه‌ای حشد الشعبی عراق و به کارگردانی علی حدید تولید شده و پنجشنبه ساعت 22 و تکرار آن روز بعد ساعت 4 و 13:30 بر قاب شبکه افق قرار می‌گیرد.

علاقمندان می‌توانند در ساعت‌های فوق الذکر بیننده این مستندها در قاب شبکه افق باشند.

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.