زمان ارائه گزارش کمیسیون برنامه و تلفیق درباره کلیات بودجه 1401 به جلسه علنی مشخص شد

0 1

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم،حمیدرضا حاجی بابائی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 کل کشور ، با اشاره به تشکیل اولین جلسه این کمیسیون طی عصر امروز گفت: اگر شورای نگهبان نظر خود را پیرامون مصوبه مجلس مبنی بر تغییر آیین نامه داخلی مجلس در خصوص نحوه بررسی لایحه بودجه تا روز یکشنبه هفته آینده به مجلس ارسال کند، کمیسیون تلفیق بودجه رسما بررسی لایحه 1401 را آغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: تفاوت بررسی این لایحه بودجه با بودجه سال های گذشته در این است که پیش از این کلیات و جزئیات لوایح بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی و تصویب می‌شد و سپس برای نظرخواهی، کلیات آن در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می‌شد اما امسال کلیات لایحه بودجه ابتدا در کمیسیون تلفیق بررسی و سپس در صحن به رای گذاشته می‌شود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 تاکید کرد: اگر کلیات لایحه بودجه سال 1401 در کمیسیون تلفیق و صحن علنی تصویب شود، آنگاه برای بررسی جزئیات به کمیسیون تلفیق ارائه خواهد شد، در غیر اینصورت لایحه بودجه به دولت بازگردانده خواهد شد تا بعد از اصلاح به مجلس ارسال شود.

حاجی‌بابایی بیان کرد: طی هفته آینده بعد از بررسی‌ها گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در مورد کلیات لایحه بودجه به صحن علنی ارائه خواهد شد تا بعد از قرائت این گزارش ها، نمایندگان نظر خود را در مورد آن اعلام کنند.

انتهای‌پیام/

 

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.