ایراندوست: از رایزنی با ۱۴ کشور برای بازی تدارکاتی نتیجه نگرفتیم

0 0

به گزارش خبرنگار مهر، مریم ایراندوست در حاشیه تمرین امروز تیم ملی فوتبال بانوان با بیان اینکه شرایط تیم عالی است، گفت: اگر بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم قاعدتا برای قهرمانی عازم مسابقات جام ملتهای آسیا نمی شویم اما می رویم که بازی های خوبی را به نمایش بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره بهترین حمایت از تیم ملی فوتبال بانوان شده است، خاطرنشان کرد: ۲۲ سال است در بسکتبال، فوتبال و دوومیدانی ورزش حرفه ای انجام می ده.، از اردیبهشت ۱۴۰۰ واقعا چیزی که دیدم، برابری فوتبال بانوان و آقایان بود. تجهیزات یکسان بود و حتی پاداشی که در نظر گرفته شده، یک وعده نبود و به طور کامل پرداخت شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان خاطرنشان کرد: تنها دغدغه ما دیدار تدارکاتی بود، البته فدراسیون یک کمپ اروپایی در نظر گرفته بود که لغو شد.

«چرا کشورهای دیگر پیشنهاد ایران را برای دیدار تدارکاتی نپذیرفتند؟» ایراندوست در پاسخ به این پرسش گفت: به ۱۴ کشور ایمیل زدیم اما متاسفانه ۸۰ – ۷۰ درصد اعلام کردند که ایران را تیم قوی نمی بینند به دلیل اینکه از رنکینگ خارج شده بود و رقیب قدرتمندتری می خواستند. البته یکی، دو کشور دلایل دیگری داشتند اما در هر صورت نشد. در هر صورت جام ملت ها شرکت می کنیم تا نشان دهیم واقعا چه رقیبی هستیم.

وی تاکید کرد: به نظرم این کشورها یک رقیب برای بازی دوستانه خوب را از دست دادند. به هر حال اینها اتفاقاتی است که در گذشته افتاده است و ما تبعاتش را در این مرحله دیدیم.

«تاکیداتی که در رابطه با تیم ملی فوتبال بانوان و عملکرد خوب این تیم در جام ملت ها می شود باعث بار روانی تیم نمی شود؟ به خصوص که هند به عنوان رقیب ایران دیدارهای زیادی را برگزار کرده است.» ایراندوست در واکنش به این موضوع گفت: خانم درودیان به عنوان روانشناس تیم در هر اردو سه، چهار جلسه کنار بازیکنان است و ذهن و روان آنها را آماده می کند. به نظرم این انتظار به بازیکنان روحیه و انگیزه می هد. تا حالا اینقدر ندیدم که یک تیم به دنبال حقانیت خود باشد.

وی مجددا بر این موضوع که تیم ملی فوتبال بانوان برای قهرمانی در جام ملت های آسیا شرکت نمی کند، تاکید کرد و یادآور شد: در گروه ما هند قرار دارد که میزبان است. این تیم طی یک سال تلاش زیای کرده است، تورنمنت های زیادی داشته است و اخیرا هم در برزیل تمریناتش را پیگیری کرده است. چین هم دیگر هم‌گروهی ما است که ۸ بار قهرمان جام ملت ها شده است. چین تایپه که در این گروه قرار دارد که در رنکینگ از ما بالاتر است. قطعا برای قهرمانی به هند نمی رویم اما می رویم که از گروهمان صعود کنیم و در کل اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

ایراندوست در مورد زهره کودایی و اینکه حواشی پیرامون تاثیری روی وضعیت و عملکردش داشته است، گفت: تیم ملی فوتبال بانوان از ابتدای ورود به ازبکستان با حواشی زیادی مواجه بود. این مسائل ما را اذیت نمی کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان همچنین گفت که ترکیب ۲۳ نفره تیم سه روز پیش از اعزام به هند مشخص و اعلام می شود.

منبع مهرنیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.