فروش محموله قاچاق 6 میلیاردی فرش دستباف در حراج ویژه سازمان اموال تملیکی

0 0

میرمعینی معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی در خصوص فروش 1100 فرش دستباف در حراج ویژه سازمان اموال تملیکی گفت: این فرش‌ها صادراتی بوده و به دلیل مغایرت اظهارنامه اعلامی به تملک دولت درآمده است. این محموله به صورت حراج ویژه برای شرکت عموم مردم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این محوله حدود یک سال قبل به تملک دولت درآمده بود که در حال حاضر با طی فرآیند قضایی به فروش می‌رسد. امروز حدود 300 تخته فرش با ارزش ریالی چهار میلیارد تومان به فروش گذاشته خواهد شد و باقی محموله نیز در روزهای آینده به حراج گذاشته می‌شود. قیمت کارشناسی کل این 1100 تخته فرش دستبافت در مجموع به 67 میلیارد و 800 میلیارد ریال تعیین شده است. به دنبال این حراج تا پایان سال چهار حراج دیگر برگزار خواهد شد که در این حراج ها انواع لوازم خانگی و منسوجات به فروش خواهد رسید.

میرمعینی گفت: حراج الکترونیکی و حضوری چندان تفاوتی ندارند در نتیجه ما می‌توانیم هر کالایی که مورد نظر باشد در این حراج‌ها به فروش برسانیم.

وی در ادامه گفت: برای حراج 11 دی ماه لوازم صوتی تصویری و لوازم خانگی برای فروش قرار داده خواهد شد. اگر این حراج بازخورد مثبتی داشته باشد برای کل کشور انجام خواهد شد. اولین حراج الکترونیکی به صورت پایلوت فقط برای کالاهای موجود در استان تهران برگزار خواهد شد اما از تمام کشور امکان شرکت در حراج وجود خواهد داشت.

وی در خصوص تفاوت کالاهایی که برای حراج یا مزایده در نظر گرفته می‌شوند، گفت: برای حراج‌ها کالاها را تا سقف 650 میلیون تومان مطرح می‌کنیم اما برای کالاهای بیش از این رقم مزایده سراسری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.