علیرضا زند وکیلی به عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران معرفی شد

0 1

 به گزارش خبرگزاری برنا از استان تهران، مراسم تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران، شنبه ۴ دی‌ماه، با حضور مهدی رمضانی، سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ امیرحسین آزادی وفا، مدیرکل امور مجلس و استان‌ها؛ هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی؛ هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی؛ علیرضا زند وکیلی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ محمدهادی ناصری، مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان تهران و همچنین معاونین، روسای ادارات شهرستان‌ها در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

​کتابخانه‌های عمومی استان تهران با تعریف خدمت جدید حضور فعالی در ایام کرونا داشت

«محمدهادی ناصری طاهری» مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان تهران در این مراسم ضمن تشکر از تمامی همکاران خود اظهار داشت: در این دو سالی که در خدمت شما همکاران و عزیزان بودم سعی کردم با همکاری شما شاهد پویایی در استان تهران باشم. هر میزانی که این پویایی محقق شده نتیجه زحمات همکاران، کتابداران و مسئولین استانی بوده است و از همه شما بابت این کار شایسته، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به کرونا و محدودیت‌های کاری در کشور، فعالیت همکاران استان تهران را در این وضعیت، قابل‌ستایش دانست و افزود: در دو سال اخیر و با شروع کرونا و محدودیت‌های پیش‌آمده، الحمدالله استان تهران توانست با تعریف یک خدمت جدید، حضور فعالی در این مدت‌زمان داشته باشد.

آقای زند وکیلی بهترین گزینه برای مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی استان تهران است

ناصری طاهری با اشاره به انتخاب علیرضا زند وکیلی گفت: امروز که از خدمت شما مرخص می‌شوم بهترین گزینه برای اداره استان انتخاب‌شده است و سوابق درخشان او در حوزه فرهنگی قابل‌تحسین است و امیدوارم که با همدلی و همراهی؛ شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه‌های عمومی استان تهران باشیم.

«مهدی رمضانی» سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات ناصری طاهری اظهار داشت: دوره آقای ناصری چه زمانی که ایشان در روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد بودند و چه زمانی که در استان تهران حضور داشتند یکی از دوره‌های بسیار خوب نهاد کتابخانه‌های عمومی محسوب می‌شود.

فعالیت‌های ماندگار آقای ناصری بر کسی پوشیده نیست

وی ادامه داد: استان تهران، پیچیدگی‌های خاص خودش را به دلیل پایتخت بودن داراست و آقای ناصری با همت و درایتی که به خرج دادند ارتباط‌های خوبی را با دستگاه‌هایی همچون استانداری تهران، شورای فرهنگی عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران برقرار کردند و کارهای ماندگاری را به یادگار گذاشتند که بر کسی پوشیده نیست. هرچند همه می‌دانیم حوزه مدیریتی، همیشه در گردش است اما آنچه در اذهان عمومی می‌ماند عملکرد خوب افراد است.

نهاد کتابخانه‌ها از ظرفیت‌های خوبی در تمامی سطوح برخوردار است

سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه باید رضای خداوند در دنیا و آخرت را ملاک کارهای خود قرار دهیم یادآور شد: خوشبختانه در نهاد کتابخانه‌ها، ظرفیت‌های خوبی در سطوح مختلف وجود دارد و در دوران آقای مختار پور، ابتکار عمل به دست سرمایه‌های داخلی نهاد واگذارشد که بسیار موفقیت‌آمیز بود.

وی با بیان اینکه ارتباط پایدار، هدفمند و دوسویه با شهرداری تهران به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع مالی اداره کل استان تهران محسوب می‌شود، تأکید کرد: باید ارتباط با استانداری تهران و معاونت سیاسی- اجتماعی استان، توجه به نیروهای انسانی در نهاد کتابخانه‌های استان تهران و تعداد کتابخانه‌های این استان موردتوجه قرار بگیرد تا بتوانیم از تمامی پتانسیل برای حل مشکلات بهره‌مند شویم.

امیدواریم مسیری که آقای ناصری ایجاد کردند همچنان ادامه یابد

رمضانی با اشاره به توانمندی‌های علیرضا زند وکیلی یادآور شد: سعه‌صدر، روحیه بزرگ منشانه و پختگی آقای زند وکیلی از معیارهای مدیریتی‌شان است و امیدواریم مسیری که آقای ناصری ایجاد کردند با حضور ایشان استمرار داشته باشد؛ آقای زند وکیلی نیز سابقه کار گسترده و جدی را در معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران در کارنامه خود دارد و در حوزه فرهنگی و هنری نیز بسیار فعال هستند و ارتباط‌های خوبی را با اهالی هنر در کارنامه مدیریتی خود دارند. این در حالی است که فضای همدلی و همراهی در نهاد کتابخانه‌ها برای رفع تمامی مشکلات نیز وجود دارد.

وی خطاب به مدیران حاضر در مراسم، از آنان خواست نهایت همکاری، همدلی و همراهی را با مدیریت جدید داشته باشند.

​«علیرضا زند وکیلی» سرپرست جدید اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران نیز در این مراسم با آرزوی موفقیت برای آقای ناصری طاهری گفت: دوران آقای ناصری حتماً می‌تواند یکی از بهترین ادوار مدیریتی باشد چراکه ما در این دوران شاهد جوان بودن مجموعه نهاد کتابخانه‌ها و تحقق ایده‌های کارشناسی همکاران بودیم.

حوزه کتابخانه‌ها و کتابدارها ازجمله بهترین کارهای فرهنگی است

وی با اشاره به واژه «کتاب» از کتاب به‌عنوان یک عنصر بااهمیت یادکرد که جزو معجزات جاوید پیامبر اسلام بوده است و افزود: انسان‌ها از یک برهه تا آخرالزمان بنده استدلال، گفتمان  و خواندن و تعمق کردن بوده‌اند؛ اما آنچه مشهود است با توجه به سن و سالی که من در حوزه فرهنگ و هنر دارم و بخشی هم در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش؛ می‌شود گفت حوزه کتابخوانی، کتابخانه‌ها و کتابدارها جزو بهترین کارهایی است که می‌شود در حوزه فرهنگ به‌منظور تعالی بخشیدن اندیشه‌ها از آن به نیکی یادکرد.

وی افزود: من به واسطه تجربه حضور در فضاهای فرهنگی و کتابخانه‌ها؛ همیشه عرض می‌کردم که این شغل واقعاً یک توفیق است و کسی که در این عرصه وارد می شود باید قدر بداند. ما باید به همکاران کتابدار کمک کنیم تا بتوانند به منویاتی که مدنظرشان است برسند و از این نظر به یک آرامش درونی دست یابند. این امر مهم در حوزه کتابداران استان قطعاً موضوعی است که به آن پرداخته خواهد شد.

​باید نهاد کتابخانه‌ها را به‌منزله یک خانواده بدانیم

زند وکیلی با اشاره به برخی از مشکلات کتابداران استان تهران گفت: ان شاء‌الله که بتوانیم با همدلی همه همکاران شاهد رفع مشکلات باشیم؛ این موضوع یکی از دغدغه‌های جناب آقای رمضانی نیز بوده و این مسیر را ادامه خواهیم داد. مسیر وفاق، همدلی و آرامش بین همکاران را بیش از پیش برقرار خواهیم کرد؛ چراکه معتقدم ما باید نهاد را به‌منزله یک خانواده بدانیم و مشکلات خانواده را نیز در درون آن حل ‌و فصل کنیم. با قوت و توان همدیگر، مسائل و مشکلات نهاد کتابخانه‌ها را در درون آن حل خواهیم کرد تا هر چه زودتر شاهد موفقیت‌های روزافزون آن باشیم.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: با حضور آقای رمضانی در نهاد، باید همه کمک کنیم تا ایشان به حد اعلای موفقیت برسد. اینکه بزرگ‌تر خانواده دل‌خوش باشد به اعضای خانواده تا بتواند به کمک آنها در این امر خطیر به جایگاهی مناسب برسد، امری بسیار مهم برای من است و از همه همکاران نیز درخواست دارم این موضوع را رعایت کنند.

گفتنی است در پایان مراسم حکم سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به علیرضا زند وکیلی اعطاء شد.

انتهای پیام

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.