اصلاح ناچیز شاخص بورس پس از چند روز روند رو به رشد

0 0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 359میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 667میلیارد تومان در بیش از 455هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 1489واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 384هزار و 15واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی نوری و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 635میلیون ورقه به‌ارزش 4 هزار و 715میلیارد تومان در 186هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 158واحد افت کرد و در ارتفاع 18هزار و 657واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، اعتباری ملل و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.