روسیه: آمریکا نباید مانع سازوکارهای سازمان تجارت جهانی شود

0 0

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه در یک نشست خبری تأکید کرد که مقامات این کشور از همتایان آمریکایی خود می‌خواهند که به تلاش‌ها برای تضعیف تجارت جهانی پایان دهند و به گفتگوی سازنده و عادلانه در سازمان تجارت جهانی (WTO) بازگردند.

وی افزود: ما بارها از واشنگتن خواسته‌ایم به تلاش‌های (خود) برای تضعیف ساختار اولیه تجارت جهانی پایان دهد. در واقع، این نه تنها در مورد تجارت جهانی، بلکه به طور کلی در مورد روابط بین‌الملل نیز صدق می‌کند.

این مقام روسیه در ادامه گفت: ما به شدت خواهان بازگشت (آمریکا) به گفت و گوی سازنده و عادلانه در سازمان تجارت جهانی… در شرایط کنونی چالش های متعدد، هستیم.

زاخارووا در ادامه خاطرنشان کرد که “فلج شدن” سیستم حل و فصل اختلافات در سازمان تجارت جهانی باعث می شود که دیگر کشورها نتوانند تعدادی از اقدامات تجاری را به چالش بکشند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که اقدامات کاخ سفید نشان دهنده “معمای دیگری در تصویر کلی نگرش ایالات متحده به کل جهان است”.

وی گفت: بسیاری از سازمان ها مایلند اقدامات تجاری را به دلایلی که در این سازمان توسعه داده شده است به چالش بکشند، اما نمی توانند این کار را انجام دهند چرا مکانیسم تجدید نظر توسط ایالات متحده مسدود شده است. ایالات متحده اقداماتی را برای مهار رقابت ناعادلانه انجام داده است، در حالی که اصرار داشت که همه باید مطابق با قوانین سازمان تجارت جهای عمل کنند.

این سخنگوی روسیه در ادامه تأکید کرد که طبق قوانین سازمان تجارت جهانی، کسانی که شک دارند که این قوانین نقض می شود و کسانی که می خواهند از مکانیسم های موجود برای حل اختلافات استفاده کنند، این فرصت را ندارند، چرا که این مکانیسم‌ها توسط ایالات متحده مسدود شده است.

انتهای پیام/

 

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.