داور در قواره بازی امروز نبود/ قرارداد ۱۰۰ هزار میلیاردی ندارم

0 0

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ربیعی عصر جمعه در نشست خبری پس از شکست مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: به هر دو تیم خداقوت می گویم. این پیروزی را به نساجی و هوادارانش تبریک می گویم. در نیمه اول ما خوب بازی نکردیم که کاملاً مشخص و قابل پیش بینی بود به خاطر فشار سنگینی که از بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای تبریز داشتیم.

وی افزود: فاصله خیلی کم بازی تبریز تا این بازی قطعاً تأثیر گذار بود. تیم حریف یک روز بیشتر استراحت کرد و من این گله را به سازمان لیگ کردم اما به هر حال مثل بقیه موارد تمکین می‌کنیم.

وی بیان کرد: در نیمه دوم ما تیم برتر زمین بودیم و موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم و به گل رسیدیم. بعد از آن هم موقعیت داشتیم ولی دقیقاً جایی که باید کامبک می‌زدیم، ورق بازی با یک اتفاق دیگر برگشت.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه اینجا سعی می‌کنم خیلی محترمانه از حق تیمم دفاع کنم، افزود: رفسنجان شهرستانی ۳۰۰ هزار نفری است و این مجموعه با ۳ سال مشقت به این نقطه رسیده است. در تمام این سه سال که من سرمربی بودم سعی کردیم نهایت شخصیت و احترام را برای مجموعه ایجاد کنیم.

سرمربی مس رفسنجان ادامه داد: در هفته‌های گذشته به خاطر پنالتی که برای این تیم گرفتند مورد حمله قرار گرفتیم. ۴ پنالتی برای ما گرفتند که تمامی کارشناسان تأیید کردند. حتی یک کارشناس هم نگفت پنالتی نبود.

وی ادامه داد: هجمه ای سر این پنالتی‌ها ایجاد کردند. برای مس رفسنجان در فصل گذشته در ۳۱ بازی پنالتی نگرفتند. امروز هم پنالتی روی مجید علیاری کاملاً درست بود.

ربیعی بیان کرد: یک پنالتی که اصلاً پنالتی نبود و همه کارشناسان هم گفتند، برای نساجی گرفته شد و ورق بازی برگشت. ایرادی ندارد، اشتباه داوری می‌تواند باشد اما باید به ما حق بدهید که ذهنیت برای ما ایجاد شود.

ربیعی گفت: اگر ۲۰ پنالتی سالم دیگر برای یک تیم اتفاق بیفتد، باید همه آنها گرفته شود. عدالت در داوری هم این است. آیا واقعاً پنالتی نساجی درست بود؟ من مسئول تیمم و واقعاً ناراحت هستم. اگر این پنالتی درست نباشد این حق برای من و باشگاه وجود دارد که بگوییم این پنالتی بر اثر هجمه و فشار نادرست است. این را پیش بینی می‌کردیم اما اطمینان داشتیم تیم داوری تحت تأثیر این مسائل قرار نمی‌گیرد اما به نظرم تحت تأثیر قرار گرفته بود.

داور اصلاً در قواره این بازی نبود

سرمربی مس رفسنجان تاکید کرد: داور اصلاً در قواره این بازی نبود. بسیار بد و بی احترام، مخصوصاً با من صحبت می‌کرد و بعد از مدت‌ها اخراج شدم. مگر چه گفتم؟ گفتم ۴ دقیقه وقت تلف شده اعلام کردید در حالی که فقط در زمان پنالتی تیم ما سه دقیقه و زمان پنالتی حریف هم یکی دو دقیقه بازی متوقف شد. این بازی حداقل ۷ دقیقه وقت تلف شده داشت. خواهش می‌کنم کارشناسان وقت‌های تلف شده نیمه دوم را محاسبه کنند.

وی ادامه داد: داور هنوز به من نرسیده کارت را در آورد اما باز هم به آقای جنگی احترام می‌گذارم. اگر الان هم نقدی کردم عذرخواهی می‌کنم. در این ۱۵ سال یاد گرفتم که اول احترام مخاطبم را نگه دارم و بعد احترام و شخصیت مجموعه‌ای که در آن کار می‌کنم.

وی با بیان اینکه داوری اصلاً خوب نبود، افزود: بازیکن حریف کاملاً روی پای بازیکن ما آمده و جراحت کامل ایجاد شد اما داور حتی کارت زرد هم نداد در حالی که این حرکت کارت قرمز مستقیم داشت. چطور همین حرکت را در بازی‌های دیگر بازی خطرناک است و کارت قرمز می‌دهند؟

این باخت را نمی‌پذیرم

ربیعی با بیان اینکه امروز این باخت را نمی‌پذیرم چون فقط در نتیجه باختیم اما حق تیممان باخت نبود، یادآور شد: فیلم را چندین بار دیدم، جعفری اصلاً با بازیکن کاری نداشت از پشت توپ را زد. اگر این را پنالتی می‌گیرد ایرادی ندارد اما بداند که در حق یک مجموعه و تیم کاملاً اجحاف شد. یکبار هم پای من به کیته انضباطی باز نشده است اما اگر الان سکوت کنیم چه کسی باید صحبت کند؟

سرمربی مس رفسنجان تصریح کرد: واقعاً در حق ما اجحاف شده، نمی‌خواهم حرف بزنم اما مجبورم. به خاطر وقت اضافه من را اخراج کردند. در یک بازی مهم تیم من را محروم کردند.

وی گفت: بازی در سرچشمه بیشتر به ضرر ما است تا حریف، بارها این را اعلام کردم. وقتی اینجا می آییم به دلیل تفاوت ارتفاع و شرایط زندگی، تیم دچار مشکل می‌شود. شما ببینید چقدر بیرون از خانه راحت تر بازی می‌کنیم.

ربیعی ادامه داد: در نیمه دوم بچه‌ها همت و تلاش خیلی خوبی داشتیم. در نیمه اول دو ایراد داشتیم که در نیمه دوم آنها را برطرف کردیم. در نیمه دوم خیلی فشرده‌تر و بهتر بازی کردیم. مقداری هم کناره‌ها را فعال‌تر کردیم و به درستی به گل رسیدیم.

وی اظهار کرد: لحظه‌ای که پنالتی زدیم سه تعویضمان آماده بود. بعد از گلی که زدیم علیاری یک تک به تک بیرون زد. بعد از آن، اولین حمله تیم حریف بدون تماس، پنالتی گرفت. اگر هم تماسی بوده بازیکن اول توپ را زده بعداً بدن‌هایشان به هم خورد.

ربیعی گفت: بازی نزدیکی بود. به حریف خسته نباشید می گویم و به اتفاقات آن تیم نمی‌پردازم. ادب من حکم می‌کند در مورد تیم‌های مقابل صحبت نکنم اما این باخت حق تیم مس نبود. ما بازی‌های زیادی را باختیم و به حریف خسته نباشید گفتم. اعلام کردم که مسئول باخت من هستم و آن را گردن می‌گیریم. ولی این باخت حق ما نبود. روند ۸-۹ هفته‌ای ما را قطع کرد.

سرمربی مس رفسنجان در پاسخ به اینکه گفته می‌شود برخی نمی‌خواهند تیم‌های صنعتی رشد کنند، گفت: با توجه به سیاست احترام که در این سه سال داشتیم، ما در قبال خیلی چیزها سکوت می‌کنیم. الان هم این حرف‌ها را نه تأیید و نه تکذیب می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه می‌گویند تیم مس رفسنجان متمول است اما ما متمول نیستیم، افزود: همه تیم‌های لیگ برتر بیایند و هزینه کردها را رو کنند؛ هزینه کردهای مس رفسنجان هم رو شود.

ربیعی با اشاره به اینکه اگر تیمی نظم دارد دلیل بر متمول بودن آن نیست، افزود: تیم یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری ظرف سه سال تبدیل به این تیم شده، اگر این مساله خیلی آزار دهنده است، ما کاری به دیگران نداریم و مسیر خودمان را دنبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: اگر مسئولان استانی و صنعتی از تیمشان مراقبت نکنند، باعث شکست می‌شود؛ ما نیاز به مراقبت داریم از آن طرف نتایج و کیفیت و رشد تیم در این سه سال مشخص است.

ربیعی در خصوص هزینه‌های اردوهای تیم در خارج کشور، گفت: ما ۴ ماه پیش اردو رفتیم و تیم‌های دیگر هم رفتند. همین تیم نساجی هم رفته بود.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود قراردادش بدون آپشن ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است، توضیح داد: رقم قرارداد من این نیست؛ تا زمانی که سرمربی تیم باشم جلوی تمام ناملایمتی ها می‌ایستم.

ربیعی با اشاره به اینکه برای فخر فوتبال رفسنجان و مردم شریفش می جنگم، گفت: افتخار می‌کنم تمام رکوردهای لیگ یک را شکستم و به لیگ برتر آمدیم و الان هم جزو ۵-۶ تیم بالای جدول هستیم.

منبع مهرنیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.