حفظ جنگل‌ها در گرو گازرسانی به روستاهاست

0 4

به گزارش تابناک، سیدحمیدرضا کاظمی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: چهار سال پیش، نامه‌ای به وزیر نفت دولت گذشته ارسال و درخواست کردیم که با توجه به کوهستانی و جنگلی بودن لرستان به خصوص شهرستان پلدختر توقع و انتظار ما این است که حفاظت از جنگل‌ها و مراتع و کشور با توسعه گاز رسانی در دستور کار وزارت قرار گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر سازمان جنگل‌ها و در استان‌ها، ادارات کل منابع طبیعی تعداد محدودی از افراد را برای حفاظت از جنگل‌ها در یک استان در نظر گرفتند که برای این مهم کافی نیستند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه گازکشی را توسعه ندهیم در مناطق روستایی، عشایری و مناطق صعب‌العبور وجنگلی مردم راهی غیر از قطع درختان و استفاده از هیزم برای سوخت و گرمایش ندارند.

کاظمی افزود: چنانچه گازرسانی به مناطق جنگلی و اهالی روستا‌ها صورت گیرد خود مردم محافظ جنگل‌ها و بلوط خواهند بود.

وی با بیان اینکه در راستای توسعه گازرسانی دستورات خوبی داده شده، بیان کرد: در حال حاضر گازرسانی به مناطق بن‌لار، زیودار زورانتل و افرینه انجام شده است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چنانچه کار گازرسانی در داخل روستا‌ها انجام شود این موضوع می‌تواند کمک شایانی به معیشت اهالی روستا‌ها داشته باشد و سبب رفاه آسایش آن‌ها شود.

کاظمی عنوان کرد: در استان با سرعت عملیات گازرسانی در حال انجام است و البته باید فشار را بیشتر کنیم تا مردم از این نعمت خدادادی برخوردار شوند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چنانچه مردم از نعمت گاز بهره‌مند شوند با فرهنگ سازی، خود آنان از قطع درختان جلوگیری می‌کنند.

منبع تابناک
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.