اشتراک امکانات با اپراتورهای ارتباطی از راهبردهای مخابرات است

0 2

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت مخابرات ایران، داوود زارعیان گفت: در شبکه تلفن ثابت بخش عمده ای از تجهیزات بومی است و در این بخش به خودکفایی مناسبی رسیده ایم.

معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخل رویکرد اصلی مخابرات است تا همگام با توسعه زیرساخت ها این تجهیزات در اختیار اپراتورها قرار گیرد .

زارعیان در تشریح هزینه های عملیاتی در شرکت مخابرات ایران اظهار داشت :هزینه های عملیاتی در شرکت مخابرات ایران دو بخش است، یکی بخش ثابت که زیان ده بوده و بخش دیگر سیار است که در این حوزه به سود دهی رسیده ایم.

معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات در ادامه گفت: این سوددهی برای تمام بخش های شرکت مخابرات ایران کفایت نمی کند و با توجه به تورم روز افزون بازگشت سرمایه به اندازه کافی نیست.

وی با اشاره به توسعه بخش ثابت در این شرکت گفت : عدد توسعه در بخش ثابت ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که این حداکثر تلاش مخابرات برای توسعه است.

زارعیان گفت: با در نظرگرفتن تحولات در بخش های تجاری و مشتریان برنامه های ویژه ای را در حال اجرا و تهیه داریم که ضمن ارایه سرویس های کامل تر برای انواع مشتریان در بخش های تجاری، خانگی و سازمانی، به طور کلی تحولی در خدمات رسانی کشور ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مخابرات تعهد می‌دهد درآمدی که از «منطقی‌» کردن تعرفه به دست می‌آورد در بخش توسعه سرمایه‌گذاری کند،گفت : ۲۰ میلیون فیبری که وزیر وعده آن را داد بر اساس چشم‌انداز ۲۰ ساله ۱۴۰۴ است و طبق آن ۸۵ دسترس خانوارها باید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. مخابرات در این زمینه بازیگر اصلی است. ما برای تامین زیرساخت این پروژه اعلام آمادگی می‌کنیم. البته برای تامین این دسترسی در بخش نهایی شرکت‌های دیگر مانند FCPها نیز باید کار کنند.

زارعیان ادامه داد: جدای از برنامه‌های ابلاغی، خود شرکت مخابرات نیز برنامه‌هایی برای گسترش دسترسی به اینترنت پرسرعت VDSL و FTTH دارد. هم اکنون شرکت ۱۹۰ هزار مشترک FTTH دارد.

وی افزود: در نمایشگاه تلکام با رویکرد جدید توسعه دولت الکترونیک و شبکه های ۵G را دنبال می کنیم.

زارعیان خاطر نشان کرد : با بهینه سازی فرایند های تجاری آزاد سازی نیروها امکان پذیر شده که از توانمندی آن ها در بخش ها دیگر مخابرات استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: فناوری جدید را در بخش های تجاری و مشتریان به کمک گرفته ایم تا با استفاده از آن ارزش افزوده مناسبی را برای شرکت ایجاد کنیم که اثرات این فعالیت ها در طی ماه های آینده به مرور مشخص خواهد شد.

منبع مهرنیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.