نماینده مجلس: اغلب صندوق های بازنشستگی در کشور ورشکسته هستند / قرار است ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به این صندوق ها اختصاص یابد تا بتوانند به بازنشستگان حقوق بدهند

0 0
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: نماینده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق های بازنشستگی در کشور هم اینک نیز ورشکسته هستند و قرار است ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه سال ۱۴۰۱ کشور به این صندوق ها اختصاص یابد تا بتوانند به بازنشستگان حقوق پرداخت کنند.

محسن زنگنه افزود: اغلب صندوق های بازنشستگی در کشور ورشکسته هستند، علت اصلی آن هم این است که متاسفانه کرسی های شرکتهای شستا و زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی براساس شایستگی تقسیم نمی شود لذا صندوق نمی تواند سودآوری داشته باشد.

وی در خصوص رد دیون دولت از طریق واگذاری به سازمان تامین اجتماعی گفت: رییس سازمان خصوصی سازی در جلسه کمیسیون بودجه مجلس قول داد که این دیون به صورت سهام در عرضه اولیه بورس به فروش برسد.

این نماینده مجلس گفت: به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفتم که اگر می خواهی اقتصاد مقاومتی واقعی را عملیاتی کنید، مدیریتی دولت را از شرکت شستا حذف کنید تا زیر مجموعه هایش به سوددهی برسند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری پیشنهادات دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی برای حل مشکلات سازمان تامین اجتماعی قول مساعدت داد.

منبع انتخاب
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.