سرفصل دکتری رشته‌ی سیاستگذاری عمومی به تصویب رسید

0 1

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، دویست و ششمین جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست غلامعلی حداد عادل به منظور بررسی سرفصل دوره دکتری رشته‌ی سیاست گذاری عمومی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

حداد عادل در این جلسه با بیان اینکه سیاست گذاری عمومی متکفل تبیین آگاهی جامعه و هویت ملی است، اظهار داشت: تبیین آگاهی جامعه به هویت ملی خود، تبیین مسائل ساختاری قوای سه گانه در کشور و عملیاتی کردن دانش سیاست و پرداختن به جنبه‌های مختلف آن در میدان عمل درس‌های رشته سیاستگذاری عمومی که ضرورت تصویب آن را ایجاب کرده است.

در ابتدای این جلسه ملک محمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عنوان طراح برنامه فرآیند بازنگری درخصوص دستور جلسه مبنی بر بررسی سرفصل دوره دکتری رشته‌ی سیاست گذاری عمومی، گزارشی از ضرورت بازنگری برنامه درسی رشته سیاست گذاری عمومی در مقطع دکتری تخصصی ارایه داد.

گفتنی است؛ در این جلسه شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، کلیات برنامه درسی رشته سیاست گذاری عمومی در مقطع دکتری تخصصی به تصویب رسید.

همچنین اعضای جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی به بحث و بررسی سرفصل‌های دروس تخصصی اجباری پرداختند و سرفصل‌های دروس با نظر اعضاء شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی اصلاح شد. همچنین دروس اختیاری بدون طرح در شورا مصوب تلقی شد.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.