تنها 8 درصد منابع هیدروکربوری کشور خوراک پتروشیمی‌ها می‌شود

0 0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا رستمی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام در مراسم امضای قرارداد ساخت واحد بازیابی اتان این مجتمع پتروشیمی اظهار داشت: پتروشیمی بندر امام برای نخستین بار با 6 کوره اتان و 3 کوره مایع، روزانه 1200 تن اتیلن تولید کرد که سبب شد قیمت تمام‌شده اتیلن تولیدی این شرکت به حداقل مقدار خود برسد و زنجیره اتیلن با واحدهای HD، LD و PVC در حداکثر ظرفیت قرار گیرند و برای نخستین بار صادرات محصولات جامد و پلیمری مجتمع حداکثر مقدار را ثبت کند.

وی افزود: MTB پتروشیمی بندر امام روزانه 800 تن تولید می‌کرد که پس از گذشت دو سال به روزانه 1500 تن رسید و برای نخستین بار در سبد صادراتی شرکت قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام تصریح کرد: بنزن تولیدی پتروشیمی بندر امام نیز در بالاترین مقدار خود قرار گرفت و تأمین یوتیلیتی در چهار سال گذشته بدون هیچ وقفه‌ای انجام شده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون پتروشیمی بندرامام به نقطه‌ای از شفافیت رسیده که آماده ورود به بورس است.

رستمی با اشاره به ارزش‌آفرینی صنعت پتروشیمی برای اقتصاد کشور گفت: تنها 8 درصد از منابع هیدروکربوری استحصال شده کشور تبدیل به خوراک پتروشیمی‌ها می‌شود و از این مقدار، 20 میلیارد دلار درآمدزایی حاصل می شود؛ اگر به‌جای 8 درصد، 20 درصد از منابع هیدروکربوری استحصال شده کشور تبدیل به خوراک پتروشیمی‌ها شود، اشتغال‌زایی و درآمدزایی آن به کمک اقتصاد کشور خواهد آمد.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.