قیمت جهانی طلا امروز 1400/09/30

0 0

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که تضعیف نسبی دلار موجب شده تا تقویت اشتهای ریسک پذیری تا حدودی خنثی شود و همزمان با افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون به عنوان عامل اصلی نگرانی سرمایه گذاران، قیمت طلا امروز تغییر کمی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.04 درصد افزایش به 1791 دلار و 72 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه با 0.14 درصد کاهش به 1792 دلار و 10 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار که دیروز افت کرده بود امروز در همان حدود در نوسان بود و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا گفت، قیمت طلا توان حرکت به سطح قیمت بالاتر از رقم فعلی را ندارد و فلز زرد در روزهای پایانی سال تا حدودی به یک دارایی فراموش شده تبدیل گشته است.

بسیاری از کشورها در فاصله چند روز مانده به تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی تلاش می کنند جلوی شیوع گسترده سویه اومیکرون را بگیرند. سویه جدید تاثیر منفی خود را بر بازارهای مالی گذاشته و انتظار می رود روند ترمیم اقتصاد جهانی را مختل کند.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها امروز قیمت نقره با اندکی تغییر به 22 دلار و 24 سنت رسید. قیمت فلز پلاتین هم امروز با 0.2 درصد کاهش به 930 دلار و 46 سنت رسید. همچنین قیمت فلز پالادیوم تغییر اندکی داشت و به 1749 دلار و 80 سنت رسید.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.