اهداف عربستان از برگزاری جشنواره فیلم دریای سرخ فاش شد

0 0

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  «ویکی هیسپان» به تهیه‌کنندگی مهدی عرب که هر هفته یکی از چالش های داخلی یا منطقه‌ای با عاملیت کشورهای عربستان، امارات و بحرین را مورد بررسی قرار می دهد، در این قسمت از اهداف عربستان سعودی از برگزاری جشنواره فیلم در جده و تلاش سران سعودی برای منحرف کردن افکار عمومی از نقض حقوق بشر در داخل و خارج از کشور پرده برمی دارد.

جشنواره فیلم دریای سرخ در حالی در عربستان سعودی آغاز به کار کرد که حکومت این کشور به تلاش برای استفاده از هنر به منظور تطهیر چهره خود در زمینه حقوق بشر متهم شده است. در این جشنواره که دریای سرخ نام گرفته است برخی ستارگان بین المللی شرکت کرده‌اند. اما منتقدان چندین ماه است که خواهان تحریم این جشنواره سینمایی شده‌اند. آنها هشدار می‌دهند که زرق و برق فعالیت‌های نمایشی مقامات سعودی با هدف منحرف کردن افکار عمومی از نقض حقوق بشر در داخل و خارج از کشور انجام می‌شود. 

در این برنامه می بینیم که این جشنواره فیلم‌ بین‌المللی به‌ عنوان سرپوشی برای سناریوی شوم بازداشت، سر بریدن و قتل توسط رژیمی است که پس از ارتکاب جنایات در یمن و علیه شهروندان خود ناامیدانه می‌خواهد از انزوا خارج شود. 

برنامه «ویکی هیسپان» با نام «از قلم افتاده»، محصول شبکه پرس تی وی است و برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی زبانگردانی می شود. این برنامه پنجشنبه  ساعت 03:15 از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و بازپخش آن همان روز ساعت های 10:15 و 19:15 و جمعه ساعت 12:15 روی آنتن می رود.

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.