موافقت نمایندگان با طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت

0 2

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت در این کمیسیون، ، اظهار کرد:طرح مذکور به کارگروه تخصصی در کمیسیون ارجاع شده بود که درجلسه اخیر کمیسیون گزارش این کارگروه  بررسی شد.

وی افزود: پس از استماع گزارش، اعضای کمیسیون با اکثریت آرا با طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت  موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در توضیح طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت، اظهار کرد: براساس طرح مذکور به دولت اجازه داده می‌شود تا از طریق شرکت‌های تابعه وزارت نفت روزانه تا 1 میلیون بشکه نفت خام به پیمانکاران در حوزه‌های تعریف شده در قانون تحویل دهد. لذا  پیمانکاران در ازای اجرای پروژه‌های عمرانی بجای منابع مالی، نفت خام دریافت می‌کنند و آن را در بازار بفروش برسانند.

مفتح تاکید کرد : تهاتر نفتی ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در پروژه‌های نیمه تمام راه‌آهن کشور و همچنین سایر پروژه‌های عمرانی است.
نماینده تویسرکان در مجلس تصریح کرد: طرح تصویب شده در کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه قوه مقننه می‌شود تا در دستورکار جلسه علنی قرار گیرد.

پیش از این بهروز محبی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت، گفت: در حال حاضر 60 پروژه نیمه تمام در حوزه راه‌آهن نیمه تمام باقی مانده، برخی از شرکت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که در قبال اجرای پروژه‌ها نفت خام دریافت کنند.

وی اظهار کرد: بر اساس این طرح پیمانکاران کوچک و بزرگ می‌توانند با تشکیل کنسرسیوم نسبت به سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی اقدام کرده و در مقابل، نفت دریافت کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه پیش رفت در حوزه حمل و نقل می‌تواند باعث رشد و پیشرفت هر کشوری باشد،گفت:حمل و نقل ارزان ، پاک و پرسرعت باعث ارتقا کشورها می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای‌پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.