پذیرایی فرهنگسرای اندیشه از نمازگزاران جمعه در فرهنگسرای منتظر/ برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی هنری برای شهروندان

0 5

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ «فرهنگ‌سرای منتظر» پایگاه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که همزمان با برگزاری نماز جمعه در شهر تهران به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری می‌پردازد. در این پایگاه، مجموعه‌ای از خدمات متنوع فرهنگی و هنری به نمازگزاران ارائه می‌شود. 

جدیدترین برنامه از فرهنگ‌سرای منتظر به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه 7 و فرهنگسرای اندیشه روز جمعه 26 آذرماه در جوار مصلی تهران برگزار می‌شود. این برنامه در 2 بخش ویژه برادران و خواهران نمازگزار برگزار می‌شود. 

از جمله ویژه برنامه‌های فرهنگی هنری که از سوی فرهنگسرای اندیشه همزمان با نماز جمعه شهر تهران برگزار می‌شود می‌توان به ثبت‌نام رایگان در کتابخانه اندیشه و ویژه برنامه «کتاب، سایه‌بان شهر اشاره کرد. هم‌چنین طرح فرهنگسرای اندیشه برای تشویق شهروندان به نذر و اهدای کتاب در قالب ویژه برنامه «کتاب در گردش» برگزار می‌شود. علاوه بر این، یک دستگاه اتوبوس تحت عنوان «هدهد» به عنوان سفیر کتاب در بیرون مصلی مستقر بوده و به نمازگزاران خدمات ارائه می‌دهد. 

برپایی ایستگاه سلامت شامل خدمات مشاوره روانشناسی به شهروندان، سنجش فشار و اکسیژن خون یکی دیگر از برنامه‌هایی است که به همت فرهنگسرای اندیشه در فرهنگسرای منتظر برگزار می‌شود. علاوه بر این، اتوبوس سیار تزریق واکسن کرونا در قالب طرح «سفیر سلامت» پذیرای شهروندانی است که واکسن نزده‌اند. 

گذر قرآنی، ایستگاه فال شهدا، کارگاه آموزش خوشنویسی در ویژه برنامه «حرکت قلم»، بازی‌های سنتی و فکری در «گنجینه هیجان»، «پاتوق آیینه‌ها»، آموزش نگهداری گل‌های آپارتمانی، رادیو مصلی، عکس یادگاری و … از جمله دیگر برنامه‌های فرهنگسرای منتظر این هفته است. 

هم‌چنین همزمان با نماز جمعه در شهر تهران فرهنگسرای اندیشه ویژه برنامه «قدم گلباران» را نیز به منظور مشارکت در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در فرهنگسرای منتظر برگزار می‌کند. 

براساس این گزارش، نمازگزاران که در روز جمعه در مصلی تهران حاضر می‌شوند می‌توانند از خدمات این پایگاه فرهنگی و هنری استفاده کنند. 

انتهای پیام//

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.