مربیان جهادی ورزش همگانی «نمونه»هستند/افراد جهادی هفت ویژگی دارند

0 0

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، سینا کلهر که امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از مربیان جهادی ورزش همگانی حضور یافته بود با اشاره به اهمیت این مربیان برای جامعه گفت: اگر یک نفر می خواهد جهادی باشد باید هفت ویژگی داشته باشد. اول این که باید «صفر» باشد، یعنی این که از خودش گذشته باشه و به فکر دیگران باشد. به همین خاطر جهادی بودن با گمنام بودن گره خورده است.

وی ادامه داد: دومین ویژگی کسی که از خودش می گذرد این است که «پیشرو» است. زمانی که اکثر افراد می گویند نمی شود و امکان ندارد، مربی جهادی می گوید می شود و آن کار را انجام می دهد. او واقعیت ها را می بیند و حرکت می کند.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: «شجاع» است و از هیچ چیزی نمی ترسد. او «امید» دارد و هر چقدر هم که دیگران بگویند نمی شود او می گوید می شود. «انرژی» دارد و کم نمی آورد. «استقامت» دارد. اگر مربیان در کارشان استقامت نداشته باشند نمی توانند موفق باشند.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش خاطرنشان کرد: آخرین ویژگی این است که آدم جهادی «مراقب» است که با همه خصوصیاتی که دارد دوباره به خانه اول برنگردد. اگر این طور باشیم مورد لطف و عنایت خدا قرار می گیریم و هدایت خواهیم شد.

سینا کلهر در پایان گفت: مربیان جهادی مصادیق کسانی هستند که با رفتارشان دیگران را به ورزش دعوت می کنند. رفتار و کردار و عمل ماست که نشان می دهد چقدر واجد این ویژگی و عنوان هستیم. معلمان و مربیان ورزش بیشترین نقش را در تربیت کودکان و نوجوانان دارد. شما افراد نمونه ای هستید که نقش مهمی را در تربیت نسل آینده دارد.

منبع مهرنیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.