مجلس برای حل مشکلات مردم با دولت همراهی می کند

0 0

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدنظام الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی صبح امروز و پس از برگزاری نشست مجلس و دولت در جمع خبرنگاران درباره این نشست، گفت: در این جلسه بحث های برای حل دغدغه ها و مسائل اقتصادی کشور  مطرح شد. هم مسئولان دولتی و هم نمایندگان به هماهنگی بین قوای مختلف و حرکت رو به جلو در زمینه اقتصادی به منظور حل مشکلات معیشتی مردم تأکید داشتند.

وی ادا مه داد : بحث و بررسی پیرامون بودجه سال 1401 از دیگر مواردی بود که در این جلسه بر آن تأکید شد. هم مجلس و هم دولت به هماهنگی برای تدوین بودجه ای با کمترین کسری و توجه به عدالت و آمایش سرزمینی تأکید کردند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس  تصریح کرد: در این نشست مشترک روسای کمیسیون های برنامه و بودجه، انرژی، اقتصادی و جهش تولید به اظهار نظر پرداختند. از سوی دولت نیز وزیر نفت، معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی را به نمایندگان ارائه کردند. صحبت ها عمدتا ناظر به هم افزایی دولت و مجلس برای رفع مشکلات مردم بود. همان طور که رئیس مجلس در جمع بندی خود تأکید کردند مسائل اقتصادی به عنوان موضوع و چالش اصلی اول کشور در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. مباحث مربوط به آب و موضوع جمعیت از دیگر مطالب مطروحه در این جلسه بود.

موسوی تأکید کرد: هم دولت و هم مجلس به تلاش برای تدوین بودجه سال 1401 به نحوی که کمترین کسری را داشته و رشد اقتصادی قابل قبولی را به ارمغان بیاورد، تأکید داشتند. سه تن از نمایندگان مجلس نیز در این جلسه اظهار نظر کردند.

وی افزود: در این جلسه عملکرد 100 روز آغازین دولت مورد ارزیابی قرار گرفت. هم رئیس جمهور و هم رئیس مجلس بر همراهی و همگامی مجلس با دولت جهت رفع مشکلات مردم تأکید کردند.

نماینده تهران در مجلس عنوان کرد:مجلس در حوزه قانون گذاری به وظایف قانونی و نظارتی خود عمل خواهد کرد و در عین حال همراه دولت خواهد بود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه نمایندگان نیز در این نشست دغدغه ها و مطالبات خود را مطرح کردند، اظهار داشت: آنچه که دریافت کردیم دولت اراده جدی برای حل مشکلات مردم داشته و در این مسیر مجلس نیز آن را همراهی خواهد کرد. هم رئیس مجلس و هم رئیس جمهور بر ادامه این نشست های مشترک تأکید داشتند و ان شاءالله این جلسات ادامه خواهد داشت. در این جلسه عمده مسائل مطروحه در خصوص مشکلات اقتصادی بود و در خصوص مذاکرات بحثی به طور جدی مطرح نشد. ما معتقدیم که مشکلات کشور در داخل نیز قابل حل است و دنبال راهکارها باید در داخل باشیم.

انتهای پیام

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.