وعده مشروط اتمام محور شیراز-جهرم-لار تا 4 سال آینده

0 1

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خیرالله خادمی اظهار کرد: محور شیراز-جهرم-لار یکی از محورهای مهم اتصال استان فارس به استان هرمزگان است. در این محور 550 کیلومتری حدفاصل شیراز تا بندرعباس از شیراز تا لار حدود 160 کیلومتر تبدیل به بزرگراه شده است و هم اکنون زیربار ترافیکی قرار دارد که به طور کامل این محور امسال به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: از جهرم به لار و از آنجا به بندرعباس نزدیک به 390 کیلومتر است که 155 کیلومتر آن اکنون پیمانکار دارد و عملیات اجرایی آن در بخش فارس و لارستان در حال انجام است. از این مسیر چهارخطه 390 کیلومتری 115 کیلومتر آن به اتمام رسیده است. همچنین 120 کیلومتر از این محور در حال مطالعه است.

وی با بیان این که پیش‌بینی‌ می‌شود سالانه بین 70 تا 100 کیلومتر از این محور به اتمام برسد، اضافه کرد: در بازدیدی که از این محور انجام شد، 80 کیلومتر کل محور پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و عملا برای آسفالت آماده شده است و تا بهار سال آینده به اتمام می‌رسد. در برنامه است تا در چهار سال آینده کل محور 390 کیلومتری به پایان برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برآوردها حاکی از آن است که برای 270 کیلومتر از این محور  3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با دستور وزیر راه و شهرسازی قرار است از محل منابع بانکی ماده 56 رقم افزایش اعتبار را داشته باشیم. 

خادمی تاکید کرد: توان اجرایی پیمانکاران برای اتمام این پروژه بسیار بالاست. امیدواریم تا این پروژه با تامین مالی مناسب در چهار سال آینده به اتمام برسد. با توجه به وجود صنایع و بنادر بزرگ در استان هرمزگان درخواست این است که مراکز صنعتی و نفتی به تکمیل این محور، یاری برسانند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.