برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش فردا در کمیسیون مربوطه بررسی می‌شود

0 1

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات هفته آینده برگزار می‌شود که بررسی صلاحیت و برنامه‌های یوسف نوری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دستور کار جلسه روز شنبه (6 آذر ماه) اعضای کمیسیون قرار دارد.

رضا حاجی‌پور سخنگوی این کمیسیون درباره روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، گفت:‌ کمیسیون آموزش در حال بررسی برنامه‌ها، مدارک و عملکرد اجرایی وزیر پیشنهادی است و مقرر شده است که  این بررسی‌ها تا روز شنبه 6 آذر ادامه پیدا کند.

وی افزود: با توجه به اینکه جلسه رای اعتماد به آقای نوری قرار است روز یکشنبه هفتم آذر ماه برگزار شود، برنامه کمیسیون آموزش این است که جمع‌بندی خود درباره گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش را در جلسه روز ششم آذرماه نهایی کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش خاطرنشان کرد: گزارش نهایی کمیسیون برای قرائت در صحن علنی احتمالا همان روز شنبه ششم آذر به هیئت رئیسه مجلس تقدیم می‌شود.

** فراکسیون فرهنگیان نیز اعلام نظر خواهد کرد

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس نیز در توئیتی نوشت: چون عزیزان فرهنگی نظر اینجانب را در مورد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جویا می‌شوند، به استحضار فرهنگیان می‌رسانم. همانند گذشته فراکسیون فرهنگیان بعداز شنیدن برنامه‌های جناب نوری و رای اعضای محترم اعلام نظر خواهد کرد.

گفتنی است در روز یکشنبه ادامه بررسی طرح اجرای اصل پانزدهم (15) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاههای کشور) در دستور کار اعضای کمیسیون است. همچنین 8 نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح تاسیس صندوق‌های ذخیره دانشگاهیان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انتخاب خواهند شد.

انتهای‌پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.