توقف فروش فوق العاده خودرو افزایش قیمت را به همراه دارد؟

0 2

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – مدتی است که گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا با طرح فروش فوق العاده خودرو، برخی خودروها را با قیمت کمتر از بازار عرضه می‌کنند. اما با توقف فروش فوق‌العاده خودروسازان، برنامه فروش سایپا و ایران خودرو چیست؟

توقف فروش فوق العاده خودرو افزایش قیمت را به همراه دارد؟

خودروسازان روش‌های فروش مختلفی دارند. در روش فروش فوق‌العاده، خریداران خودرو با پرداخت قیمت‌های مشخص، حداکثر تا مدت سه ماه، خودرو خریداری شده را تحویل می‌گیرند.

همان طور که گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد در این روش سود مشارکتی برای وجوه خریداران در میان نیست و سود انصراف نیز وجود ندارد اما اگر شما به عنوان خریدار، خودرو را دیرتر از موعد سه ماهه تحویل بگیرید، به ازای هر روز تاخیر، معادل ماهانه سه درصد به شما بابت جبران تاخیر در تحویل تعلق خواهد گرفت.

مدتی است که گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا با طرح فروش فوق العاده خودرو، برخی خودروها را با قیمت کمتر از بازار عرضه می‌کنند. اما با توقف فروش فوق‌العاده خودروسازان، برنامه فروش سایپا و ایران خودرو چیست؟چندی پیش قیمت کارخانه‌ای خودروها افزایش پیدا کرد، اما به دستور رئیس‌جمهور، قیمت‌ها به روال قبل بازگشت و تعیین تکلیف قیمت‌ها به ستاد تنظیم بازار سپرده شد.

در حال حاضر گفته می‌شود ، با برگزاری طرح‌های فروش توسط ایران‌خودرو و سایپا به نظر می‌رسد آنها تا زمان تعیین تکلیف قیمت‌ها، از برگزاری طرح فروش فوق‌العاده خودداری کرده‌اند.

در این راستا نیز ایران‌خودرویی‌ها در آبان دو طرح مشارکت در تولید برگزار کردند. یک طرح پیش‌فروش و یک طرح فروش فوق‌العاده نیز از سوی این خودروساز اجرایی شد. البته این خودروساز از طرح فروش فوق‌العاده خود همزمان با انتشار لیست قیمت‌های جدید محصولات خود رونمایی کرد؛ قیمت‌هایی که دوباره به حالت قبل بازگشت.

علاوه بر مواردی که گفته شد سایپا نیز در روزهای گذشته، طرحی را برای فروش محصولات خود با بازه تحویل یکساله برگزار کرده است.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

منبع مدیاتی
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.