نماینده مجلس: پارتی‌بازی و استفاده از خویشاوندان در انتصابات زمینه را برای یأس نخبگان و خروج آنها از کشور فراهم می‌آورد

0 1
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

فارس: سیدنظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر توجه و استفاده درست از منابع کشور گفت: اگر ما نسبت منابع کشور دقت لازم را نداشته و بهره‌برداری لازم را از نداشته باشیم باعث می‌شود تا علاوه بر هدررفت منابع طمع دشمنان نسبت به منابع کشور برانگیخته شود.وی افزود: ما علاوه بر منابعی که در حوزه نیروی انسانی داریم از منابع سرشاری در حوزه نفت و گاز و دیگر مواهب طبیعی و منابع معنوی یعنی بحث گردشگری برخورداریم و اگر نتوانیم از این منابع به طور صحیح استفاده کنیم بخشی از منابع هرز می‌رود و بخشی به صورت غیر ارزشمند مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که این هم موجبات وارد آمدن ضرر و زیان به کشور و مردم را فراهم می‌آورد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها پدیده خام‌فروشی را مذمت کردند و بر فرآوری محصولات و ایجاد ارزش افزوده در داخل کشور تأکید داشته‌اند و مایه تأسف است که بسیاری از منابع و معادن کشور ما به صورت خام صادر می‌شود و فرآوری نمی‌شود.

موسوی خاطرنشان کرد:‌ چه بسا ما مواد اولیه خود را با قیمت پایین به کشورهای مختلف صادر می‌کنیم و بعد مواد فرآوری شده همین مواد خام را با چند برابر قیمت به داخل کشور وارد می‌کنیم که این کار به معنای هدر دادن منابع کشور است.

وی افزود: امروز جهان، جهان فرآوری و بهره‌وری است و ما باید برای این موضوع برنامه‌های کلان داشته باشیم. و از ظرفیت‌های مادی خود نهایت استفاده به نحوه صحیح را داشته باشیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مورد منابع انسانی باید به این موضوع توجه داشته باشیم که اینها مانند منابع طبیعی قابل جایگزین شدن نیستند و هزینه‌های زیادی برای تربیت این نیروها انجام شده و از این ظرفیت‌ باید بهره‌برداری لازم صورت گیرد.

موسوی خاطرنشان کرد: متأسفانه ساختار اداری کشور ما در مورد چینش درست منابع انسانی دچار مشکل است و با مدل‌های سنتی، فرسوده و بعضاً مفسده‌آمیز کار را جلو می برند و این مسئله سبب می‌شود نیروهای انسانی ما از ظرفیت‌های‌شان استفاده نشود و فرسوده و یا دچار نوامیدی شوند و بعضی‌ها هم به خارج از کشور بروند.

وی افزود: ما اظهارتأسف می‌کنیم که چرا نخبگان ما به خارج از کشور می‌روند خوب اگر می‌خواهد اینگونه نشود ما باید در داخل کشور سیستمی پیاده کنیم و اجازه ندهیم ظرفیت‌های آنها هدر نرود و در جایگاه‌های خودشان مورد استفاده قرار گیرند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به کارگیری افراد غیر متخصص، پارتی‌بازی و استفاده از منسوبین و خویشاوندان در مناصب مختلف باعث می‌شود تا نخبگان ما احساس کنند که زمینه برای استفاده از توانمندی‌های آنها در کشور وجود ندارد و به خارج از کشور می‌روند و ظرفیت و توانمندی‌شان در اختیار دیگر کشورها قرار می‌گیرد.

منبع انتخاب
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.