سخنگوی کمیسیون اقتصادی مطرح کرد؛ مزایای ادغام تحقیق و تفحص مجلس از بانکهای دولتی و خصوصی

0 1

 

 

 

 

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پیگیری 2 طرح تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی و دولتی در مجلس گفت: این 2 موضوع از سوی 2 گروه از نمایندگان و به دلیل گستری موضوع مطرح و پیگیری شده‌اند.

وی با بیان اینکه امکان دارد پیشنهاد ادغام این 2 طرح تحقیق و تفحص مطرح شود، افزود: برای صرفه جویی در هزینه ها و همچنین پیشبرد سریع کار‌ها جهت به نتیجه رسیدن پرونده، می‌توان طرح تفحص از بانک‌های خصوصی و دولتی را با هم ادغام کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه این 2 طرح در برخی از موارد با هم همپوشانی دارند می ‌توانند با هم ادغام شوند و از سوی دیگر، با یکی شدن این 2 پرونده، تمرکز روی کار بیشتر شده در نهایت نتیجه بهتری هم حاصل خواهد شد.

مرحبا با تاکید بر اینکه پیشنهاد ادغام طرح‌های تفحص از بانک‌های خصوصی و دولتی، قابل طرح در کمیسیون اقتصادی است، اضافه کرد: این کار نیاز به کار کارشناسی دارد و همچنین با توجه به اینکه اعضای هر 2 هیئت انتخاب شدند نیاز به توافق اعضای آنها نیز هست.

به اعتقاد وی، ادغام این 2 طرح عملا امکان پذیر است و اگر جمع بندی‌های کارشناسی هم به گونه‌ای باشد که این ادغام صورت گیرد، می توان آنرا انجام داد، تصریح کرد: البته در نهایت، تصمیمگیری درباره ادغام تفحص از بانک‌های خصوصی و دولتی مستلزم رأی‌ گیری در کمیسیون اقتصادی و موافقت اعضاست.

انتهای‌پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.