محمدرضا اصلانی به فیلم سینمایی «استاد» پیوست

0 0

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «استاد» اولین تجربه کارگردانی فیلم بلند عماد حسینی است.

محمدرضا اصلانی، مشاور هنری این فیلم، متولد ۱۳۲۲ در رشت و فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر، شاعر، سینماگر و هنرپژوه است. از آثار سینمایی او می‌توان به فیلم‌های «شطرنج باد» و «آتش سبز» و از میان مستندهایی که ساخته می‌توان به «تاریخانه»، «چیغ»، «جام حسنلو»، «جامع فهرج» و …اشاره کرد.

ساخت مجموعه‌های تلویزیونی «سمک عیار»، «غبار نور»، «منطق الطیر» و نگارش فیلمنامه‌های سینمایی چون «سوزنبان»، «تنگنا»، «مرثیه»، «صبح روز چهارم» و … از دیگر فعالیت‌های وی به‌شمار می‌رود.

همچنین از میان کتاب‌های تالیفی اصلانی می‌توان  «آراء و نظریات سینمایی: دگرخوانیِ سینمایِ مستند» را نام برد که طرح و تشریح ماهیت فلسفی، ادبی و زیبایی‌شناختی سینما است. منظومه «هزار باده هزار باد در هزاره‌های شب تو بر تو» و  نیز سه دفتر شعر «شب‌های نیمکتی و روزهای باد»، «بر تفاضل دو مغرب» و «سوگنامه سال‌های ممنوع» از دیگر تالیفات او است.

 مجید رجبی‌معمار تهیه‌کننده و کیوان کثیریان، مجری طرح این پروژه هستند.

فیلمنامه‌ «استاد» به صورت مشترک توسط پیام لاریان و عماد حسینی نوشته شده است.

لاریان سه جایزه‌ بهترین نمایشنامه‌ و دو جایزه بهترین کارگردانی جشنواره تئاتر فجر را در کارنامه دارد.

دکتر عماد حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه و فیلم‌ساز آثار مستند و تجربی است. شاخص‌ترین اثر او «تهران، خانی آباد، 1366» در جشنواره‌های گوناگون جوایزی کسب کرده است.

جمله‌ای که نویسندگان از متن فیلمنامه انتخاب کرده‌اند، این است: «اون مثل تو نمی‌شه. تو فقط خجالت می‌کشی، اما اون باید زجرم بکشه»

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.